Geyve’de Vatandaşın elektrik isyanı! 2 yıldır yok…

Geyve’de Vatandaşın elektrik isyanı! 2 yıldır yok…

Geyve’de yaşayan bir vatandaş evine iki yıldır elektrik verilmemesi nedeniyle isyan etti.

Edinilen bilgilere göre, Geyve Sütalan Mahallesi’nde yaşayan Mahmut Cihangir Şenel isimli vatandaş 2 yıl önce evine elektrik bağlanması için başvuru yaptı. Başvuru ve şikayetlere rağmen SAkarya Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından Şenel’in evine bir türlü elektrik bağlanmadı.

2 YILDIR ELEKTRİK YOK

Yıllardır verdiği mücadelelere rağmen evine elektrik gelemeyen Şenel, CİMER’e ve ilgili kurumlara şikayet dilekçelerini iletti. Konuyla ilgili açıklama yapan Şenel, “14.11.2020 tarihinde Sakarya – Geyve Sütalan Mahallesi No 13 evim için elektrik bağlantısı müracaatı yaptım. 30.01.2021 tarihinde cevap verdiler ve elektrik bağlanmadı. Bunun üzerine Cimer’e ve EPDK’ya bir çok kez şikayette bulunmama rağmen SEDAŞ 01.03. 2023 tarihinde yazılı cevap vererek bir yıl daha beklemem gerektiğini belirtti. Ve bunun da garantisi yok. Çünkü sürekli ihale yapıyoruz, ihale iptal edildi vs diyerek 2 yıldan fazla süredir evimde elektriksiz oturuyorum.

“EVİMİ DAĞ BAŞINA YAPMADIM”

Ben evimi dağ başına yapmadım. Ruhsatlı köy içine ev yaptım. Yalnızca SEDAŞ sürekli biz ihale yapacağız oraya direkt dikilecek dediler. Ben direğin parasını ödeyeyim dememe rağmen 2 yıldır elektriksiz evde yaşamaya mahkum ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

(Haberlisin.com)

 

Yayınlama: 08.03.2023
Düzenleme: 18.03.2023 13:01
2.842
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.