Geyve’de Orman ve Kırsal Alan Yangınları Mücadele Eğitimi

Geyve’de Orman ve Kırsal Alan Yangınları Mücadele Eğitimi

Bölge Müdürlüğü, Geyve Orman İşletme Müdürlüğünde Orman ve Kırsal Alan Yangınları Mücadele Eğitimi yapıldı.

Orman ve Kırsal Alan Yangınları Mücadele Eğitimi, İş güvenliği uzmanı Bora Demir ve Beypınarı Orman İşletme Şefi Hakan Ateş tarafından, Orman muhafaza memurları ve yangın işçilerine verildi.

Eğitim yeni göreve başlayan orman muhafaza memurları ve yangın işçilerine bir yangına karşı hareket kabiliyeti, reaksiyon süresi, kriz ve stres yönetimi becerisini artırmak, orman yangınlarında kullanılacak araç ve gereçlerin eksikliklerinin tamamlanması hususu hatırlatılarak, yangın öncesi, yangın esnasında ve yangın sonrasında yapılacak tüm iş ve işlemlerin gerekli emniyet tedbirleri alınmak kaydıyla nasıl yerine getirileceği uygulamalı olarak anlatıldı. Ekiplerce mevcut olan araç ve gereçlerin kontrolü de yapıldı.

Orman yangınlarının önlenmesi açısından yangına mahal verebilecek olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirler, erken müdahalenin önemi, yangın ihbarlarının ivedilikle yapılması, alınan ihbarların değerlendirilmesi, yasal sorumluluklar ve hukuki yaptırımlar konularında da katılımcılara bilgiler verildi.

Yayınlama: 06.10.2022
Düzenleme: 06.10.2022 20:17
895
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.