Geyve’de ” Öğretmenler Günü ” kutlandı

Geyve’de ” Öğretmenler Günü ” kutlandı

Geyve’de 24 Kasım Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı.

Geyve’de 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile düzenlenen ilk tören Cumhuriyet Meydanında ki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Anıta Çelenk Sundu. Saygı Duruşu sonrasında İstiklal Marşı birlikte söylendi.

Program sonrasından vefat eden öğretmenlerin kabirleri ziyaret edildi.

Vefat eden öğretmenlerin kabri başında dua okundu.

24 Kasım Öğretmenler Günü  kutlamaları ” Gültekin Sosyal Tesisi” nde  yapılan programla devam etti.

Programa Belediye Başkan vekili Hasan Çetinkaya, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri Remzi Şengül, Ahmet Özdemir, Bahatdin Aydemir, daire amirleri, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in mesajı okundu. Öğrenciler, öğretmen sevgisini dile getiren şiirler sundular. Adaylığı kalkan öğretmenler and içti. Adaylığı kalkan öğretmen, emekli öğretmen Mehmet Çetin ve Milli Eğitim Şube Müdürü Remzi Şengül yaptıkları konuşmalarda öğretenlik mesleğinin kutsallığını vurguladılar.

Bu yıl emekli olan Mehmet Çetin, Ertuğrul Özkan ve Sabahattin Yayla’ya hizmet şeref belgesi verildi. Öğretmen konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldılar. Öğrenci ve öğretmenlerden oluşan koroların söylediği şarkılar çok beğenildi. Programı Sinan Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Ali Çağatay Atay ile Burcu Bozkurt başarıyla sundular.

Mehmet AYDOĞAN

Yayınlama: 25.11.2022
977
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.