Geyve’de korkutan kurşun!

Geyve’de korkutan kurşun!

Geyve’de prefabrik eve kurşun düştü. Geyve’nin İnciksuyu mahallesi Turgut Reis Sokak’ta bulunan prefabrik evin içine çatıdan kurşun düştü.

Dün akşam, İnciksuyu mahallesi Turgut Reis Sokak’ta Y.G.’ye ait prefabrik eve aile bireylerinin içeride bulunduğu sırada çatıdan yorgun olduğu düşünülen bir silah kurşunu düştü.

Çocukların ders çalıştığı sırada, plastik çatıyı ve altındaki tahtayı delerek evin içinde bulunan masaya düşen kurşun, aile bireylerini korkuttu.

Eve çatıdan parçaların dökülmesiyle farkedilen kurşun için İlçe Emniyet ekipleri olay yerine gelerek inceleme başlattı. (Geyve.com)

 

Yayınlama: 16.03.2021
Düzenleme: 19.03.2021 20:10
5.200
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Soner Özen dedi ki:

    Havaya doğru yapılan atışlarda kişi, merminin yere düşeceğinin (95-160 km/sn.) ve masum birinin yaralanabileceğinin veya ölebileceğinin idrakine varamamaktadır. Bu nedenle serbest düşme sonucu oluşan ateşli silah yaralanmalarıyla mücadele etmenin en önemli bileşenini “Eğitim” oluşturmaktadır. İlk olarak silah sahiplerinin eğitilmesi, silahın tehlike ve sorumlulukları hakkında bilinçlendirilmeleri gerekir.Eğitilemeyen bireylerinse tesbiti sonucu ruhsat verilmemesi veya ruhsatsız silah sahiplenememesi için alınlarına GAVAT yazılması gerekmektedir.Saygılarımla.