Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Şubat 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sakarya, Sür Manşet

TÜRKİYE’DE BİR İLK OLACAK

Geyve’de ilaç hammaddesi üretimi yapacak fabrika kurulacak.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Türkiye’de ilk defa ilaç hammaddesi üretecek bir fabrika kurulacak.Yer tahsisleri yapıldı. 160 kişinin çalışacağı bir fabrika getiriyoruz, dedi.

TÜMSİAD yönetimini Geyve’de ağırlayan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, ilçede ilaç hammaddesi üretecek fabrika kurulacağını açıkladı. Fabrikanın yer tahsisi yapıldığını kaydeden Kaya,  ruhsatının yakın zaman da verileceğini sözlerine ekledi. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek fabrikada ilk etapta  160 kişi istihdam edilecek.

Başkan Kaya; bir ilçeyi ya da bir bölgeyi büyütmenin en kolay yolu bölge içindeki esnafları ve tüccarları büyütmektir. Belediyemizin bürokrasisi diğer kurumların bürokrasine göre daha hızlı çalışıyor. İlçenin tarımına uygun sanayi talebimiz var. Bu konuda gelen her talebe açığız, ifadelerini kullandı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

5820 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de İlaç Hammaddesi Üretim Fabrikası Kurulacak için 2 Yorum

  1. ibrahim dedi ki:

    Kurulacak olan fabrikada istihdam edilen kişiler o bölge insanından ve ordaki yetkili yönetiçier tarafından istihdam edilecektir
    Bu konuda geyve belediye başkanımız sayın MURAT KAYA’YA firma tarafından söz verilmiştir.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle