Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Eylül 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sakarya, Sür Manşet, üst Haberler

Geyve’de İlaç Fabrikasını Kuracak Girişimcilerden Vali’ye Ziyaret

Geyve’ye kurulacak ve TÜBİTAK onaylı ilaç hammaddesi üretecek fabrikanın girişimcileri Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti.

KOSGEB tarafından desteklenen ve TÜBİTAK onaylı olup Geyve ilçesinde üretimi yapılacak, ilaç sanayinin katkı maddelerinden poliol şeker türevleri üretim projesini hayata geçirecek olan projenin genç girişimciler İbrahim Akgün ve Bilal Türker Vali Balkanlıoğlu’nu ziyaretinde projeleri ile alakalı görüş alışverişinde bulundular.

Vali Balkanlıoğlu, genç girişimciler İbrahim Akgün ve Bilal Türker’e yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür ederek, özellikle üretim anlamında dışa bağımlılığı ortadan kaldıracak böylesi projeleri her zaman destekleyeceklerini ifade etti.

Türkiye’de ilk defa ilaç hammaddesi üretecek bir fabrikanın Geyve’de kurulacağı geçtiğimiz aylarda TÜMSİAD’ın Geyve ilçesine yaptığı ziyarette Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya tarafından açıklanmıştı.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

3500 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle