Geyve’de icradan satılık fabrika arsası!

Geyve’de icradan satılık fabrika arsası!

Geyve’de eski havai fişek fabrikasının arsası icradan satışa çıkarıldı. Arif Coşkun’un 6 yıl önce 3 milyona sattığı arsa 23 milyon bedelle icradan satışa çıkarıldı. 20 Kasım’da yapılacak açık artırma için ilana çıkıldı.

Geyve İcra Dairesi, Sakarya Geyve’de bulunan eski havai fişek fabrikasının bulunduğu arsa satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkulün satış bedeli 23 milyon 668 bin 793 TL olarak belirlendi. Fabrika arsasının ihalesi 9 Kasım 2020 günü gerçekleşecek.

T.C. GEYVE İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Sakarya İl, x vasıflı taşınmaz, sanayi bölgesi içinde, doğu yönünden kadastral asfalt sokak yoluna cepheli, topografik olarak %0-1 meyilli, geometrik olarak dikdörtgen bir yapıya sahip arsa. Her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı doğu yönünde Geyve çarşı merkezine 1 km, kuzey yönünde D-650 Adapazarı-Bilecik karayoluna 1.7 km mesafededir.

Yüzölçümü: 52.218,84 metrekare

Kıymeti: 23.668.793,40 TL

İmar Durumu: Belediye mücavir alanında 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Sanayi Alanı içinde kalmakta olup Emsal:0.80, Yençok=Serbest yapı şartlarına sahiptir.

KDV Oranı: Yüzde 18

Damga Vergisi Oranı: Yüzde 5,69

Kaydındaki Şerhler: Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.

1. Satış Günü: 09/11/2020 günü 10:00 – 10:05 arası

2. Satış Günü: 07/12/2020 günü 10:00 – 10:05 arası

Satış Yeri: Geyve Adalet Sarayı Giriş Kat Geyve İcra Dairesi Önü Geyve Sakarya

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca daha fazla ve ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 2019/30 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

 

Yayınlama: 26.09.2020
Düzenleme: 26.09.2020 21:10
6.070
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.