Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Mart 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Geyve’de “Gıda Güvenilirliği ve Hijyen Eğitimi”

Geyve’de “Gıda Güvenilirliği Eğitimi”

Geyve’de ilçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünce, öğrencilere “Gıda Güvenilirliği ve Hijyen Eğitimi” verildi.

Sağlıklı nesiller yetiştirmek ve öğrencilerin güvenilir gıda hakkında bilinçlenmesini sağlamak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okullarda İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli Gıda Mühendisi Merve Varım ve Veteriner Hekim Derya Tarhan tarafından ilçedeki 3-4-5 ve 6 sınıf öğrencilerine Gıda Güvenilirliği ve Hijyeni konusunda eğitim verildi.

Eğitimde öğrencilere Gıda Güvenliğinin Tanımı, gıda satın alırken ve tüketirken dikkat edilecek hususlar, gıda zehirlenmeleri, Ambalaj ve Etiket Bilgilerinin Önemi, Kişisel Hijyen, Gıdaların Muhafaza Yöntemleri, Mikroorganizmalarla Mücadele Yöntemleri, Gıda Kaynaklı Tehlikeler, Sağlıklı beslenme, Ekmek İsrafı, ALO Gıda 174 Hattı, alışverişte ve okul kantinlerinde gıda güvenilirliği ile el ve yüz temizliği gibi konular örneklerle anlatıldı.

İlçede belirlenen okullarda gerçekleştirilen sunumlarda ilginin oldukça yüksek olduğu gözlemlenirken eğitimde öğrenciler tarafından merak edilen sorular da cevaplandırıldı. Eğitimin sonunda öğrencilere Güvenilir Gıda ve Ekmek İsrafı konularında broşürler dağıtıldı. Yapılan açıklamada toplumun her kesiminin bilinçlendirilmesi amacıyla bu gibi eğitimlerin önümüzdeki süreçte de devam edeceği vurgulandı.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1649 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle