Geyve’de Bir Ömre Bedel Damatsız Kına gecesi

Geyve’de Bir Ömre Bedel Damatsız Kına gecesi

Mutluluğu dünyalara bedel

Geyve İlçesinde yaşayan Engin Ailesinin ortanca çocukları olan 20 yaşındaki Beyza’nın gelinlik hayali, ailesinin kendisi için yaptığı düğünle gerçekleşti. Down Sendromlu Beyza’nın mutluluğu ise görmeye değerdi.

HAYALİ GERÇEK OLDU

Geyve’de yaşayan Engin Ailesinin 3 çocuğundan ikincisi olan ve Down Sendromlu olarak dünyaya gelen Beyza Engin, hayalini kurduğu gelinliğe 20 yaşında kavuştu. Babası Kenan Engin ve Annesi Melek Engin’in kendisi için organize ettiği düğünde gelinlik giyen ve gönlünce eğlenen Beyza Engin’in mutluluğu ise gözlerinden okunuyordu.

KUAFÖRE GİDİP SÜSLENDİ

Geyve Tepecikler Mahallesi Geyve Anadolu Lisesi bahçesinde Foto Oğuz ve Düşler Organizasyonun katkılarıyla düzenlenen organizasyon öncesinde kuaföre giden 20 yaşındaki Beyza Engin, gelinliğini giydikten sonra süslenen gelin arabasıyla eve geldi. Burada komşularının da katıldığı bir organizasyonla Geyve Anadolu Lisesi bahçesine geçen 20 yaşındaki Beyza Engin’in ellerine kına yakılırken, ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte dans eden Beyza Engin, hayaline kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Düğüne katılan yakınları ise düğün sonunda genç kıza altın ve para hediye etti.

TEŞEKKÜR ETTİ

Uzun zamandır kızlarının gelinlik hayali olduğunu belirten Kenan Engin, “Beyza uzun yıllardan beri ‘Niçin ben gelinlik giymiyorum?’, ‘Niçin benim düğünüm yapılmıyor?’, ‘Baba ne zaman benim düğünüm olacak?’ diye ısrarla soruyordu. Bizde bu manada Beyza mutlu olsun, aynı hisleri, aynı duyguları tatsın diye böyle aramızda düğün yaptık ve Beyza’yı gelin ettik. Bu mutlu günümüzde bize desteklerinden dolayı Foto Oğuz ve Düşler Organizasyon ile sevincimize ortak olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

Yayınlama: 24.08.2019
Düzenleme: 29.12.2019 14:20
66.114
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.