Geyve Yöresel Üretim Merkezini Konuştular

Geyve Yöresel Üretim Merkezini Konuştular

Gündem üretim merkezi

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, SATSO Kadın Girişimciler Topluluğu ile şehrin yeni markası Geyve Yöresel’i konuştu.

Geyve Belediyesi ile SATSO işbirliğinde yapımına başlanan tesis hızla yükseliyor. Başkan Kaya ve Kadın Girişimciler, çiftçinin ürününü değerli kılacak, ilçenin tanıtımında önemli rol oynayacak ve kadın istihdamına katkı sağlayacak Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi için bir araya geldiler. Tesiste üretilecek ürünler Geyve Yöresel markasıyla piyasaya arz edilecek.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Meclis Üyesi Nihat Baltaoğlu, SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aygül Kahya ve Kadın Girişimciler Geyve Yöresel’i konuştular.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya sadece kadınların çalışacağı üretim tesisi inşaatının hızla devam ettiğini belirterek “Bir yandan tesisimizi inşa ederken diğer taraftan üreteceğimiz ürünlerin tanıtımını yapıyoruz. Geyve Yöresel markasıyla İzmir’de fuara katıldık. Şimdi de İstanbul’da ki fuara hazırlanıyoruz. Hep birlikte şehre yeni bir marka, kadın istihdamına katkı ve çok önemli bir sosyal sorumluluk projesine kaynak oluşturduk” diyerek SATSO Kadın girişimciler Topluluğuna teşekkür etti.

SATSO Heyeti, bölgenin ürünlerinin işleneceği, şehrin tanıtımında önemli rol oynayacak projede yer aldıkları için mutlu olduklarını ifade ederek “Geyve Belediyesi kadın istihdamına ciddi katkı sağlayacak. Bu bizi mutlu ediyor. Kadın istihdamını artırmanın yanı sıra doğal ürünlerle halkı buluşturuyor. Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi ile şehre yeni bir marka kazandırma çabanızı takdir ediyoruz” dedi

‪Öte yandan Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nin bahar aylarında üretime başlaması bekleniyor.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

Yayınlama: 30.12.2017
Düzenleme: 03.01.2018 15:18
1.303
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.