GEYVE SİZİNLE GURUR DUYUYOR.. Hatay’a büyük destek

GEYVE SİZİNLE GURUR DUYUYOR.. Hatay’a büyük destek

GEYVE SİZİNLE GURUR DUYUYOR.. Hatay’a büyük destek..

Geyve ve Alifuatpaşa’da yaşayan iki farklı grup depremde büyük yıkımın olduğu illerden olan Hatay’a depremzedelere yardımcı olmak için gitti.

Geyve’den Cengizhan Kalaycı-Mehmet Erdem-Uğur Mert- Nuh Polat Hatay – Kırıkhan’a,  Alifuatpaşa Yenimahalle’den Oğuzhan Gültekin, Gürkan Gültekin, Burak Metin, Buğra Ören, Tamer Arslan, Cengiz Metin ise depremde zarar gören ve zor durumda olan vatandaşlarımıza yardımcı olmak üzere kendi imkanları Hatay İskenderun’a ile gittiler.

Beraberlerinde götürdükleri malzemeler ile vatandaşlarımıza sıcak çorba hazırlayıp sunan ve bu davranışlarını sürdüren bu gençler ayrıca çevrede yaşayan vatandaşlarımız ile yakından ilgilenerek yardımcı olamaya çalışıyorlar.

Kırıkhan ilçesinde yardımlarını sürdüren Geyveli gönüllülerin verdiği bilgilere göre deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların istekleri şu şekilde : çadır-yakacak-battaniye-kışlık giyecek-soba-el feneri-pil.

İskenderun ilçesinde yardımını sürdüren Alifuatpaşa Yenimahalle gençleri ise her şeyin fazlasıyla olduğunu (giyim, yemek, su, temel gıda) yalnızca ilk günkü korku ve heyecandan oluşan koordinasyon eksikliği olduğu fakat şu anda her şeyin fazlasıyla burada olduğunu belirttiler.

Geyve’den giden bu iki grubun duyarlılığı ilçemizi onurlandırdı. Umarız hayırları yerini bulur. Allah yardımcıları olsun..

 

Yayınlama: 11.02.2023
Düzenleme: 19.02.2023 23:25
3.136
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.