Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Mart 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Yaşam

Geyve MYO da “Kadın Hakları” Konulu Konferans…

 

myo.1Geyve Meslek Yüksek Okulu tarafından, “Kadın Hakları” Konulu konferans düzenlendi.

Geyve MYO Prof. Dr. Mehmet Duman Amfisinde düzenlenen konferansta konuşmacı olarak;  Serdivan Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Yard. Doç. Dr. Seher Arslankaya yer aldı.

MYO Öğrencilerinin de izlediği konferansa; Geyve MYO Okul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can, Okul Müdür Yard. Yard. Doç. Dr. Nermin Akyel, Öğretim Üyeleri, Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant katıldı.

Konuşmacı Arslankaya konuşmasında özetle şunları söyledi: “…Tarih boyunca kültür ve medeniyetler kadına ve erkeğe fiziksel ve duygusal farklılıklarından dolayı roller ve vazifeler, temel görev ve sorumluluklar yüklemiştir… Kadın, annelik gibi kutsal bir görevi üstlenen ve bunun yanında yaşamın her zorluğunu omuzlarında taşıyan fevkalade bir varlıktır… Annelik bir kadının hayatında kutsal ancak bir o kadarda ağır bir rol. Günümüzde çocuk sahibi bir kadın hem iyi bir anne, iyi bir eş, hem iyi bir ev kadını hem de iş hayatında başarılı olmak zorunda… Tarih boyunca kadınlarımıza diğer toplumlara göre çok daha fazla önem verdiğimiz görülmektedir… Mustafa Kemal Atatürk; ‘Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluş ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim deyemez’ sözleri ile Anadolu kadınının kahramanlığını tüm Dünyaya duyurmuştur… Kucağındaki çocuğu yerine, cepheye taşıdığı top mermilerini örten Şerife Bacı gibi bir kahramanı başka hangi ülkede görebilirsiniz… Fatma Seher Hatun, Tayyar Rahmiye, Kılavuz Hatice, Nene Hatun, Halide Edip Adıvar(Halide Onbaşı) ve ismini sayamadığım binlerce kahraman kadınımıza bu anlamlı günde şükranlarımı sunuyorum… Yönetimde seçme – seçilme hakkı ile birlikte sosyo – ekonomik gelişmeler ile yönetimde daha fazla söz sahibi oldu…”

 

 

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

3770 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle