Geyve Karaçay Deresi Islah Edilecek

Geyve Karaçay Deresi Islah Edilecek

Geyve’ye Karaçay Deresi Müjdesi.

Geyve’nin içinden geçen ve 2014 de yaşanan sel sonrası büyük üzüntülere ve ekonomik kayıplara yol açan Karaçay Deresi ıslah çalışmalarının Şubat 2017 ‘de ihaleye  çıkacağı öğrenildi

Bakan Onayı

DSİ, Haziran 2014 de yaşanan Karaçay deresi sel felaketinin ardından şehir içi dereleri taşkın koruma işine yeniden el attı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın girişimleri ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun onayıyla, Karaçay Deresinin Doğantepe Köprüsünden, Sakarya Nehrine kadar olan bölümünün ıslahı için 16.Şubat.2017 de DSİ tarafından ihaleye çıkılıyor.

Kaya ile Dişli Birlikte

Geçtiğimiz ay içerisinde Afyon’da yapılan Ak Parti İstişare toplantısında fırsatları iyi değerlendiren Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, beraberinde Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Şaban Dişli ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na ıslah projelerini sunarak onay almıştı.

Son dönem de yapılan Dere ıslah çalışmaları ile gündemde olan Geyve’de ilk çalışma olarak İncik Suyu Deresi ıslahı projesi tamamlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde Karaçam İlimbey deresi Islahının yapım çalışması başlamış, Doğançay Deresi Islahının ihalesinin 09.Şubat.2017, Karaçay Deresi Islah ihalesinin ise 16.Şubat.2017 tarihinde yapılacağı belirtildi.

Karaçay Müjdesi

Konu hakkında bilgi veren Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; yaşadığımız sel felaketi sonrası derelerimizin ıslahı gündeme geldi. Projelerimizi DSİ’ne onaylattıktan sonra Milletvekilimiz Sayın şaban Dişli ile Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na sunarak onaylarını aldık. Dere Islahı ve Taşkın Seli Önleme projeleri kapsamında Geyve’de büyük çalışmalara imza atacağız. İnciksuyu Deresi ıslahını tamamladık. Karaçam İlimbey deresi ıslahı çalışmaları başladı. İlçemiz için en önemlisi olan Karaçay deresi Islahının Burhaniye Bendi ile Sakarya Nehri arasındaki yaklaşık 10 km.lik kısmında ıslah çalışması için DSİ 2017 yılının Şubat ayında ihaleye çıkacak.ilçemize hayırlı olsun.

Başkan Kaya, ilçemize kazandırdığımız, DSİ tarafından gerçekleştirilecek yatırımlar için Başbakanımıza, Orman ve Su işleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na, Sayın Şaban Dişli ile Sakarya Milletvekillerimize ilçem adına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

Yayınlama: 23.12.2016
Düzenleme: 01.01.2017 23:02
1.160
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. misafir06 dedi ki:

    Geyve Belediye Başkanlığı Karaçay deresini ıslahı amaçlı “Karaçay Deresi Islah Projesi” ihalesini yaptı.

    Belediye Başkanı Murat Kaya bu konuda şu açıklamayı yaptı: “Karaçay Deresi Islah Projesi ihalesinin 1. aşamasını 453.000 TL. ye EMSU Bünyesindeki ATA Yapı İnşaat aldı. Kepekli Cami sokağına çıkan demir köprü ile Şifa Hamamı yakınındaki köprü arasındaki 1000m lik mesafe 1. etapta tamamlanacaktır. Çalışmalara başlanmış olup hızla devam edecektir. Seçim bildirgemizde verdiğimiz sözleri yerine getirmenin huzurunu yaşıyorum.” 23.Ekim 2010 tarihli Geyve Haberden alıntı ikinci ihale 2,7 trilyon lira harcanarak Karaçay Deresi ıslah çalışması yapılmış bu haberde 13 Ocak 2013 Geyve Yöresi haber fakat yapılan ıslah çalışmaları boşa gitmiş olup bu kadar para nereye gitti? Islah Çalışması Projesi yanlış yapıldığından Geyve’ye 6 Haziran 2014 tarihinde sel geldi.Şimdi ise yeni bir ihale ve milletin gönlünü alma projesi. Henüz köprünün işleri bitmeden trafiğe açıldı köprü otopark olarak milletimize hizmet veriyor. Önce köprünün işlerini bitiriniz.