Geyve Karaçam’da korkutan tablo; karantina genişledi!

Geyve Karaçam’da korkutan tablo; karantina genişledi!

Geyve Karaçam’da korkutan tablo: karantina genişledi. Karantinaya alınan kişi sayısı 40’dan 80’e çıktı.. Önce hastane, sonra düğün: 30 eve karantina, 15 pozitif Geyve ilçesi Karaçam Mahallesi’nde 1 hafta önce düğünde çok sayıda kişiye Corona bulaşmasıyla başladığı belirtilen karantina genişledi.

30’dan fazla evin karantinada olduğu bölgede 80’in üzerinde kişi karantinaya alınırken 15’e yakın kişi pozitif çıktı

Geyve’nin Karaçam Mahallesi’nde düğünde başladığı belirtilen karantina süreci şehirde gündem olmuştu. 10 gün önce ilçede yaşayan bir ailenin yaptığı düğün cemiyetinde çok sayıda kişiye koronavirüs bulaştığı iddia edilmişti.

İlk etapta bir kaç aileyle başlayan ev karantinası 1 haftalık sürede genişledi. Geyve İlçe Jandarma Komutanlığı’nın sağlık yetkilileriyle koordineli olarak yürüttüğü karantina çalışması kapsamında son olarak karantinaya alınan hane sayısının 30’u aştığı belirtildi. 80’in üzerinde kişinin karantinada olduğu kaydedilirken bu kişilerin yaklaşık 20’sinin pozitif olduğu bilgisine ulaşıldı.

ÖNCE HASTANE, SONRA DÜĞÜN 
Filyason çalışması kapsamında edinilen bilgilere göre bir ailenin Serdivan’da korona tedavisi gören bir hastayı ziyaret edip daha sonra Karaçam’dan yüzlerce vatandaşın bulunduğu düğüne gittikleri öğrenildi. (Sakaryayenihaber.com)

Geyve Karaçam’da ŞOK! 40 kişi karantinada

Yayınlama: 04.08.2020
5.534
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.