Geyve FETÖ Depremi. 23 Kamu Personeli İhraç Edildi

Geyve FETÖ Depremi. 23 Kamu Personeli İhraç Edildi

20 ÖĞRETMEN MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ.

geyve-ihrac-edilen-ogretmenlerin-listesi-Sakarya’nın Geyve ilçesinde FETÖ’den açığa alınan 20 si öğretmen, 2 si sağlık çalışanı, 1 i de Diyanet personeli olmak üzere toplam 23 kamu personeli son KHK ile meslekten ihraç edildi.

FETÖ’den açığa alınıp ihraç edilen öğretmenler ile diğer personelin tam listesi resmi gazetede yayınlandı.

EĞİTİM

Hükümet dün gece yayınladığı 3 yeni KHK ile kamuda FETÖ ile bağlantısı tespit edilen 50 bin 589 kamu çalışanını ihraç etti. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ihraç edilen son sayıya göre Geyve ilçesinde 20 öğretmen meslek’ten ihraç edildi.

SAĞLIK ve DİYANET

Geyve de eğitim camiasının dışında diğer kurumlarda da son KHK ile mesleklerinden ihraç edilenler oldu. Geyve Devlet Hastanesi personeli Kadriye Tunç ile Şöhret Selvi İmre ile Diyanet Personeli Cezaevi vaizi Seyfuelah Coşkun meslekten ihraç edildi.

15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrası kamuda başlatılan FETÖ operasyonları sonucunda, Hükümet ilk kez KHK’lar ile binlerce FETÖ’cü memurun işine son vermiş oldu.

MİLLİ EĞİTİM REKOR KIRDI

FETÖ’nün en fazla örgütlendiği kurum olan Milli Eğitim Bakanlığı’nda 15 Temmuz sonrası binlerce öğretmen açığa alınmıştı. Hükümet, 01 Eylül 2016 tarihli KHK ile Milli Eğitim Bakanlığı’nda aralarında öğretmenlerinde bulunduğu 28 bin 163 çalışanı kamudan ihraç etti.

Yapılan ilk değerlendirmelere göre 15 Temmuz darbe girişimi sonrası MEB tarafından açığa alınan öğretmenlerin tamamı son KHK ile ihraç edildiği belirtiliyor.

Ali Ulvi DERYAOĞLU-Geyvemedya.com

geyve-feto-kapsaminda-ihrac-edilen-ogretmenler-kamu-personeli-isim-listesi-

İHRAÇ EDİLEN MİLLİ EĞİTİM PERSONELİ

 

 

İHRAÇ EDİLEN SAĞLIK PERSONELİ

İHRAÇ EDİLEN DİYANET PERSONELİ

 

Yayınlama: 03.09.2016
Düzenleme: 01.01.2017 23:33
1.676
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.