Geyve Demokrasi İçin Tekyürek !

Geyve Demokrasi İçin Tekyürek !

GEYVE TEKYÜREK OLDU

Demokrasi Mitinginde Geyve Tek Yürek oldu.

15 Temmuz Hain Darbe Kalkışmasının yıl dönümünde Demokrasi Nöbetlerinin final akşamında Binlerce Geyveli Cumhuriyet Meydanında bir araya geldi.

Geyve Belediye Başkanı  Murat Kaya, Siyasi Parti ve STK Temsilcileri, Muhtarlar, Belediye Meclisi Üyeleri, Daire müdürleri  binlerce Geyveli  eşliğinde, Konyalı Alibey Caddesi Üzerinde bulunan Belediye Akaryakıt istasyonundan başlayıp, Yörükler Mahallesi üzerinden  ilçe Meydanında son bulan Milli Birlik Yürüyüşünde omuz omuza birlik ve beraberlik görüntüsü sergilediler.

Yürüyüş sırasında Geyve Belediyesi tarafından 2000 adet Türk Bayrağı dağıtıldı. “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganları ve tekbirler eşliğinde meydanda buluşan halk 15 Temmuz marşlarıyla Demokrasi Nöbetini sürdürdüler.

Cumhuriyet Meydanında binlerce Geyvelinin buluşmasına sahne olan demokrasi yürüyüşünde STK temsilcileri, Ak Parti İlçe Başkanı Muhittin Irmak ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya birer konuşma yaptılar.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya konuşmasında; “Anadolu’ya girdiğimiz günden bu yana Türk Milletine yapılan bu saldırılar hala devam ediyor. Mesele bir siyasi parti meselesi değil, mesele bir şahsi iktidardan indirme meselesi değil, mesele Müslümanlara bu dünyada rahat yüzü gösterilmemesi meselesi. Haçlı seferlerinin devamıdır.

Gittiğimiz her ülkede gördük ki; Müslüman kardeşlerimizin tek umudu Türkiye. Ne zaman ki Türkiye bu coğrafyada güçlenmeye başladı, dediler ki buna bir dur demek lazım. Bunu da terör örgütü kullanarak yaptılar.Halkımız da birlikte hareket ederek, tankların üstüne çıkarak, savaş uçağına terlik fırlatarak bu darbeyi engellemiş oldu. Ben bu akşam bizimle birlikte yürüyen hanım kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum.

Bu yürüyüş hepimizin geleceğine yapılan bir yürüyüş. 15 Temmuzda şehit olan kardeşlerimiz bizler için şehit düştüler. Kendi selasına yürüyen bir milletiz biz. Gece okunan selaları duyarak tankların önüne geçen kardeşlerimiz, kendi selalarını duyarak tankların altına yattılar, şehit oldular. Hepsine Allah tan rahmet diliyoruz. Tarih çok şeyler yazdı. Kimilerini kahraman diye yazdı kimilerini de hain diye yazdı. Kahramanlarımızı da hiç bir zaman unutmayacağız. Siyasi liderlerimizin sizlere hizmetten başka hiç bir gayeleri olmadı, bundan sonra da olmayacak. Sizlere hizmet etmek için elimizden gelen tüm gayreti sarf etmeye devam edeceğiz. Bizler tek vücut olduğumuz sürece bu devlet yıkılmayacak, bu bayrak inmeyecek. hep beraber daha ileriye gidişi sağlayacağız. Bizler sizlerin hizmetkarıyız. Bu akşam bizlere bu desteği verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

“Daha sonra belediye parkına geçen katılımcılar burada Alaattin Tan hoca tarafından okunan Fetih süresini dinledi. Binlerce kişinin sessiz ve derinden dinlediği kuranı kerim sonrası mikrofonu Eşme Mahallesi camii imam hatibi Ahmet Taşçı hocaefendi aldı. Demokrasi nöbetine katılanlar günün anlam ve önemine değinen Ahmet Taşçı hocaefendinin duygu yüklü konuşma ve duası ile hep birlikte Fatiha süresini okuyarak amin dediler.

Saatler 00,13’ü gösterdiğinde ise tüm camilerden, Belediye Ses Yayın Cihazlarından Sela okuması yapıldı.Selaya müteakiben belediye tarafından katılımcılara ikram  yapıldı.

Demokrasi nöbeti sabahın ilk ışıklarına kadar  devam etti.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

 

Yayınlama: 16.07.2017
Düzenleme: 23.07.2017 12:55
578
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.