Geyve Çarşı Merkezi Antik Taş Çalışması Devam Ediyor

Geyve Çarşı Merkezi Antik Taş Çalışması Devam Ediyor

GEYVE İLÇE MERKEZİ GÜZELLEŞİYOR

Geyve ilçe merkezinde devam eden antik taş döşeme çalışmasını inceleyen Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Geyve Çarşı içini Antik Kesme taş ile nakış nakış işliyoruz. Durmak yok hizmete devam, dedi.

GEYVE-ANTİK-KESME-TAS-DOSEME-CALİSMASİ-DEVAM-EDİYOR- (7)Geyve ilçe merkezinde  Çarşı içi Antik Kesme taş çalışmaları devam ediyor…

Geyve Belediyesi tarafından alt yapı kanalizasyon ve yağmur suyu şebekesi tamamlanan ilçe merkezinde geçtiğimiz haftalarda başlayan antik taş ile güzelleştirme çalışmaları devam ediyor.

VATANDAŞ MEMNUN

Yaklaşık 2 sene boyunca süren ve vatandaşlar ile esnafın büyük sıkıntı yaşadığı çalışmalar sonrası ilçe merkezinde başlayan antik taş döşemesi vatandaşları memnun ediyor.

MALİYET 690 BİN TL

Çalışmalar sırasında caddelerdeki tretuvarlar sökülerek aynı hizada yeniden inşa ediliyor. Tretuvarlar ile birlikte cadde kenarlarına bordür ve yağmur kanalı döşendikten sonra arası antik taş döşeniyor. Renkli ve desenli döşenen taşlar ilçe merkezine ayrı bir hava katacağı tahmin edilirken vatandaşlar ve esnafların beğenisini kazandı. Yaklaşık 10.000 m2 antik taş ile birlikte 2000 mt. yağmur oluğu ve 2000 mt bordür taşı döşeme çalışmaları 690 bin TL’ye mal olacak çalışmalar sonrası Geyve ilçe merkezi güzel bir görünüm kazanacak.

 İLÇE MERKEZİ ANTİK TAŞLA GÜZELLEŞİYOR

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya , alt yapı yatırımları sonrası şehir merkezindeki antik kesme taş çalışmalarının devam ettiğini, nakış nakış işlenen çarşı içi antik taş döşeme çalışmalarından sonra ilçemizin modern bir görünüme kavuşacağını ifade etti. Başkan Kaya, Geyve Belediyesi olarak hizmet götürmediğimiz hiçbir yer kalmayacak. Amacımız Geyve’yi daha yaşanabilir ve modern bir kent haline getirmektir, dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

GEYVE-ANTİK-KESME-TAS-DOSEME-CALİSMASİ-DEVAM-EDİYOR- (6)

Yayınlama: 15.11.2015
Düzenleme: 20.11.2015 23:46
1.855
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. hakan dedi ki:

    çarşı güzel oluyor ama artık asfalt olmayıp da eskiden taş olan sokaklar da düzeltilmeli. çok kötü yollar hala.

  2. hasan akkale dedi ki:

    asfalt yapılsa idi daha kısa sürede biterdi millet bu kadar oyalanmazdı ve maliyeti de düşük olurdu. ayranımız yok içmeye misali.. öte yandan deprem bölgesinde asfalt yol daha uygun olur bu tür taş yollar deprem sonrası ulaşımı ciddi aksatır.. bunlar düşünülsün dikkate alınsın.