Geyve Boğazı’nda Şehit Çoban anıldı

Geyve Boğazı’nda Şehit Çoban anıldı

Geyve Boğazı’nda Şehit Çoban 2 yıl aradan sonra gerçekleşen etkinlikle anıldı… Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği’nin düzenlediği 9. Geleneksel Şehit Çobanı Anma programı Geyve Akıncı’da gerçekleşti.

Geyve Boğazı’nda düşmana “Türklerin ışıklısı bu kadar ise, ışıksızı ne kadardır” deyip kaçırttıran “Çobanı Anma”yürüyüşü gerçekleştirildi

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneğince düzenlenen geleneksel Şehit Çoban`ı anma etkinliğine çok sayıda STK temsilcisi, vatandaş ve doğasever katıldı

Geyve Boğazında düşmana “Türklerin ışıklısı bu kadar ise ışıksızı kim bilir ne kadardır” dedirtip kaçırtan şehit çobanı anma yürüyüşü etkinliği yapılıyor. Bir gece Geyve Boğazı Çoban Kale mevkiinde karargah kuran düşman birliğini fark edip, onları korkutmak amacıyla sürüsündeki keçilerin boynuzuna çıra bağlayıp yakarak Kocatepe sırtlarında dolaştırıp düşmana  “Türklerin ışıklısı bu kadar ise ışıksızı kim bilir ne kadardır” dedirterek kaçıran çobanı anma yürüyüşüne katılanlar çoban pilavı ve ıhlamur çayı içtiler..

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneğince düzenlenen geleneksel Şehit Çoban’ı anma etkinliğinin 2 yıl aradan sonra dokuzuncusu yapıldı.

Geyve Akıncı Mahallesinde doğa yürüyüşü ile başlayan Şehit Çobanı Anma Yürüyüşü sebzeli bulgur pilavı ve ıhlamur çayı ikramıyla son buldu.

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan “Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği olarak 2011’den beri siz Geyve Boğazı dostlarıyla birlikte organize ettiğimiz Şehit Çoban’ı Anma Etkinliği 5 km doğa yürüyüşü ve Şehit Çoban Şelalesi alanında ıhlamur çayı ikramıyla gerçekleştirdik. Dernek yönetimi ve Akıncı muhtarlığı olarak, buraya kadar gelerek katılımda bulunan tüm Geyve Boğazı dostlarımıza teşekkür ederiz” dedi. (Geyve.com)

Yayınlama: 29.03.2022
Düzenleme: 04.04.2022 15:46
1.571
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.