Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Eylül 2013 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Teknoloji

Geyve Boğazı şantiye Gibi..

geyve boğazı baraj ve köprü inşaatıGeyve Boğazındaki Hes İnşaatı ve Dereköy Köprüsündeki çalışmalar devam ediyor.

Sakarya Nehri üzerinde Karaçam ve Örencik Köylerinde Akfen Firması tarafından inşa edilen  Hes Barajları ile Dereköy ve Örencik Köprüsü üzerindeki çalışmalar hızla devam ediyor.

Örencik Köprüsünün ağır tonajlı araçların geçmesi sonucu mukavametini kaybettiğinden, Dereköy Köyündeki asma köprüsündende geçişin sıkıntılı olduğundan yerine yapılan yeni köprülerde fore kazık, alt yapı ve betonlama işlerinden sonra köprü yan korkuluklarıda takılmaya başlandı.

Geyve Boğazında Baraj işlerinde çalışmaların devam ettiği inşaat alanlarındaki, Hes’lerin önümüzdeki sene elektrik üretmeye başlayacakları belirtildi.

Öte yandan Ankara-istanbul  arasında çalışacak Hızlı Tren Geyve Boğazındaki tünelleri biteseye kadar  Pamukova Arifiye arasında eski konvalsiyonel hattan çalışacağından dolayı bu bölümdeki demiryolu hattına yapılan yeni demiryolu hattındaki çalışmalarda devam ediyor.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

GEYVE BOĞAZI HES ve KÖPRÜ İNŞAATLARI SON DURUMU

GEYVE BOĞAZI DEMİRYOLU İNŞAATINDAN ÇALIŞMALAR

4370 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Boğazındaki Hes ve Köprülerde çalışmalar Sürüyor. için 3 Yorum

  1. alpertunga dedi ki:

    sakarya nehri yatağıyla bu kadar fazla daraltmalar oynamalar sskaryanın debisi arttığında bir felakete neden olmaz inşaallah ama bela geliyorum diyor.kimseden çıt çıkmıyor .

  2. muttalip dedi ki:

    Geyve Boğazının yakında doğal güzelliği kalmayacak. Unutmamak gerekir ki doğa bir süre sonra intikamını alır ve kendini yeniler. İnsanlar doğaya bir yere kadar hükmeder sonra iş işten geçer felaketler kapımızı çalmadan doğanın sözüne kulak verelim.Ve son söz… Bir Kızılderili atasözü der ki, Son ırmak kuruduğunda, son ağaç kesildiğinde, son balık tutulduğunda, beyaz adam paranın yenmeyecek bir şey olduğunu anlayacak!”

  3. karaca dedi ki:

    herseyn bir iyi birde kötü sonucu vardr yapck bsey yok

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle