Geyve Ayvası Fuarın Gözdesi Oldu

Geyve Ayvası Fuarın Gözdesi Oldu

Geyve Ayvası Fuarın Gözdesi

Antalya EXPO yurdun dört bir yanında yetişen markalaşmış ürünlerini buluşturdu. SATSO ve Ticaret Borsası şehrin marka ürünlerini Antalya’da görücüye çıkardı. Geyve Ayvası fuarın gözdesi oldu

GEYVE AYVASI YÖREX’TE

‘Sizin oraların nesi meşhur’ sloganıyla düzenlenen fuara ülkenin dört yanından ürünler tanıtılmaya başlandı. Ayva’nın Başkenti Geyve sloganıyla markalaşan ve dünya da tanınır olmak için girişimlere başlanan Geyve Ayvası, Geyve Müşküle Üzümü fuarda yerini alan ürünler arasındaydı. Sakarya’nın diğer meşhurları ıslama köftesi, kabağı, süpürgesi, Taraklı’nın ağaç kaşıkları da ilimizin görücüye çıkan diğer ürünleri oldu.

FESTİVAL HAZIRLIĞI

Geyve Belediyesi üreticinin ürününü değerli kılmak için başlattığı markalaşma çalışmasını aralıksız sürdürüyor. Ayva’nın Başkenti sloganıyla Geyve Ayvası’nı markalaştıran belediye vücuttan en iyi toksin atan gıdalar arasında ilk sıralarda yer alan Müşküle Üzümünü de vitrine çıkarmaya başladı. Geyve Belediyesi yurt içinden ve dışından misafirlerin katılacağı görkemli bir festival için de düğmeye bastı. 30 Eylül 1 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek festival bir anlamda Geyve Ayvası’nın dünya pazarına girişinin de kutlanacağı tören olacak.

SINIRSIZ İKRAM

Geyve Belediyesi fuarı ziyaret edecek konuklara dağıtılmak üzere tonlarca ayva ve üzümü Antalya Yörex Fuarına götürdü. Belediye Başkan Yardımcısı Latif Cengiz standı ziyaret eden konuklara, kolonya, ayva, üzüm ve sirkeden oluşan hediyeleri bizzat dağıtıyor. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ki programa katıldığı için fuarda ki misafirlerle buluşamadı.

GEYVEMİZİ TANITIYORUZ

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya “Geyve Belediyesi olarak Ticaret Borsamız ile birlikte Antalya Yörex Fuarındayız. 2014 yılında Marka Tescil Belgesini aldığımız Geyve Ayvamızın değeri her geçen gün katlanarak artıyor. Son olarak Coğrafi işaretli ürün olarak işaretlettirdiğimiz Geyve Ayvamızı Antalya Yörex fuarında tanıtıyoruz. Bu sayede hem Geyvemiz hem de Sakaryamızın tanıtımına büyük katkı sağladığımızı düşünüyorum. Ayrıca 30 Eylül – 01 Ekim 2017 tarihinde yapacağımız #GeyveAyvaFestivali ile Geyve Ayvamızı taçlandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

Yayınlama: 13.09.2017
Düzenleme: 17.09.2017 19:44
4.743
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.