Geyve Ayva festivali programı belli oldu

Geyve Ayva festivali programı belli oldu

Geçtiğimiz yıllarda büyük coşkuyla gerçekleştirilen Geyve Ayva Festivali bu yıl 14-15-16 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. İlçeyi şimdiden Ayva Festivali coşkusu sardı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ekim ayının 14, 15 ve 16’sında gerçekleştirilecek Ayva Festivali’nin ilçeye değer katacağını belirterek herkesi etkinliğe davet etti. Ayva festivalinin de programı açıklandı.

İLK GÜN FİRDEVS / UĞUR ARSLAN / MONA ROZA ŞİİR AKŞAMI 

Geyve Belediyesi  14-15-16  Ekim tarihlerinde düzenleyeceği festivalle ilçede birçok etkinlik yapacak.  Ayva Festivali dışarıdan gelecek misafirlere ilçenin sıcak ve samimi yüzünü de gösterecek. Festivalin ilk günü saat 14:00’da kortej yürüyüşü ile başlayıp protokol konuşmaları, tarım fuarı, Geyve Gençlik Merkezi Lansmanı ve Sergi Açılışı, ayva hasadı ile devam edip gece Firdevs ve orkestrası, Uğur Arslan Mona Roza Şiir Akşamı  ile son bulacak.

İKİNCİ GÜN BİAA, FERDİ ARBAY, AKİF YENER VE MANUŞ BABA KONSERLERİ 

Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen Ayva Festivalinde yapılan ve halk tarafından büyük beğeni ile izlenen halk konserleri bu yıl ki festivalde de  yapılacak.

Ayvanın başkenti Geyve’de ikinci gün folklor gösterileri ile başlayacak ardından en güzel ayva yarışması ile devam edecek olan Ayva Festivali Biaa, Ferdi Arbay, Akif Yener ve Manuş Baba ile dolu dolu eğlenmeye devam edecek.

ÜÇÜNCÜ GÜN AYVALI YEMEK YARIŞMASI, KONT ADNAN VE RESUL DİNDAR KONSERİ

Geyve Ayva Festivalinin üçüncü gününde ise 13.30 – 14.30 arası İmam Hatip Konferans Salonunda verilecek konferanstan sonra Ayvalı Yemek Yarışması yapılacak. Saat 19.00’da Cumhuriyet Meydanında ödül töreni düzenlenecek. 20.30’da lazer ve ışık gösterilerinin ardından Kont Adnan ve Resul Dindar konserleri ile son bulacak.

İLÇEYE DEĞER KATACAK

Festivalle ilgili konuşan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ayva’nın Başkenti Geyve sloganıyla çıktığımız yolda ilçenin ayvasını dünyaya tanıtmak için başlattığımız Ayva festivalinin üçüncüsünü düzenliyoruz. 15 yıldan bu yana yaptığımız belediye başkanlığı süresince ilçemize çeşitli hizmetleri kazandırmak adına çok gayret ettik. Belediyeciliğin yol, asfalt veya çöp temizlemekten ibaret olmadığı felsefesiyle hareket ediyoruz. İlçemize değer katacak çalışmalarımız oldu. Marka tescilini yaptırdığımız, coğrafi işareti için başvuruda bulunduğumuz ayvanın festivalinin 14-15-16 Ekim tarihleri arasında üçüncüsünü gerçekleştirecek olmanın gururu ve heyecanını yaşıyoruz. Tüm misafirlerimizi bekliyoruz.

Yayınlama: 06.10.2022
4.618
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. alican akdoğan dedi ki:

    Bu aşırı enflasyon, ekonomik kriz ortamında bu kadar sanaatçıya (birçok il ve ilçede) bir sürü para veriliyor ama işçiye, memura para vermekten kaçınılıyor. sayıca çok fazla, sanatçıları değil halkı destekleyin,