Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 28°C
Parçalı Bulutlu
geyve nöbetçi eczanelerGeyve AİHL’nde Yabancı Dil Sınıfı Kayıtları Başladı

Geyve AİHL’nde Yabancı Dil Sınıfı Kayıtları Başladı
03.08.2018
161
A+
A-

 Yabancı Dil Sınıfı Kayıtları Başladı

Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde yabancı dil sınıfı kayıtları başladı.

Yabancı dil sınıfı kayıtları başladı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında olduğu gibi 22018-20119 Eğitim-Öğretim yılında da Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi her alanda başarılarını sürdürmeğe devam edecek.1975-1976 yılında açılan okulumuz milli ve manevi değerler sahip din görevlisi yetiştirdiği gibi onlarca öğretmen doktor mühendis hâkim savcı vali ve kaymakam yetiştirmiştir.

Okulumuz bu misyonunu devam ettirmekte ve donanımlı öğretmen kadrosuyla her alanda başarılı olmaya çalışmaktadır. İl ve ulusal alanda yapılan yarışmalarda göz doldurmaya devam etmektedir.

Milli izleme sınavı derecesi

Arapça etkinlik yarışması derecesi

Hafızlık yarışması il ikinciliği derecesi

2017-2018 parasız yatılılık ve bursluluk sınavında derece

Gibi başarılarına sosyal ve kültürel alandaki etkinlikleri ile de katkı sağlıyor.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 5. Sınıflarda açılan dil ağırlıklı sınıf devam ederken bu yıl 5.sınıfa başlayacak olan öğrencilerden sınavla dil sınıfına öğrenci seçecek. Yabancı dil sınıfı için Okulumuza öğrenci nüfus cüzdanı ile müracaat edilmesi gerekmektedir.

Çocuğunuzun Hem Dünyada Hem de Ahirette Başarısı için Doğru Tercih Yapın!

Sorularla İmam Hatipler

1 İmam Hatip Okulları nedir?

İmam Hatip Okulları ortaokul ve lise bölümlerinden oluşmaktadır. Normal ortaokul ve lise müfredatına ek olarak dini ve ahlaki eğitim veren, mesleğe ve üniversiteye öğrenci yetiştiren, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenen resmi devlet okullarıdır.

2 İmam Hatip Okullarının temel gayesi nedir?

İmam Hatip Okullarının temel gayesi kendisi ve yaşadığı toplum için bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, inançlı gençler yetiştirmek; 21. yüzyılda gelişen ihtiyaçlara cevap verecek bireyler olarak onları hayata hazırlamak; insana değer veren, problemlere çözüm üretebilen milli ve manevi değerlerini koruyan ve geliştiren kişilikli insanlar olarak onları yetiştirmektir.

3 İmam Hatip Okullarındaki öğretmenler pedagojik formasyona sahip midir?

Evet, sahiptir.

4 İmam Hatip Okulları nasıl bir programa sahiptir?

İmam Hatip Okulları sosyal, beşeri, fen bilimleri ile birlikte İslami ilimleri aynı müfredat altında göstermesi bakımından Türkiye’ye özgü bir tecrübedir.

5 Normal ortaokullarda ve liselerde görülen zorunlu derslerin tamamı İmam Hatip Okullarında var mıdır?

Evet, zorunlu derslerin tamamı İmam Hatip Okullarında mevcuttur. Öğrencilerimiz diğer ortaokul ve lise öğrencilerinin sahip oldukları bilginin yanısıra İslam dininin temel kaynaklarını ve yöntemlerini doğru kaynaklardan ve formasyon sahibi eğitimcilerden edinmektedirler.

6 İmam Hatip okullarında yabancı dil eğitim var mıdır?

Evet, İmam Hatip Okullarında İngilizce’nin yanısıra Arapça da öğrenilebilmektedir.

7 Aileler niçin İmam Hatip Okullarını tercih etmeli?

Kurumlarımız manevi değerlerine bağlı, topluma faydalı, düşünen ve düşündüğünü söylemekten çekinmeyen, hitabeti kuvvetli, araştırmayı seven aktif gençler yetiştirmeyi ilke edinmesiyle ailelerin ve öğrencilerin tercih sebebidir.

8 İmam Hatip Okullarından nasıl insanlar yetişir?

Okullardan hemen her mesleğe yönelmiş saygın kişiler mezun olmuştur. Bilim, kültür, sanat, eğitim, siyaset ve iş dünyasında önde gelen birçok kişi İmam Hatip mezunudur.

9 İmam Hatip Okullarında kötü alışkanlıklar ve suç oranları nasıldır?

Gençlerimize bu okullarda değerler eğitimi verildiği için kötü alışkanlıklar yok denecek kadar azdır.

10 Normal ortaokullarla İmam Hatip Ortaokulu arasında ders saati farkı var mı?

Normal okullarda haftalık ders saati 35, İmam Hatip Ortaokullarında 36´dır.

11 Normal ortaokullardan farklı olarak İmam Hatip Ortaokullarında ek olarak ne gibi dersler vardır?

Arapça, Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed´in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler gibi ek dersler verilmektedir.

12 İmam Hatip Ortaokullarında Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim derslerinin içeriği nasıl olacak?

Kur’an-ı Kerimi yüzünden kurallarına uygun bir şekilde öğrenmenin yanında, Kur’an´ın mesajlarını anlamak ve hayata geçirmek için gerekli eğitim ve öğretim verilmektedir.

13 İmam Hatip Ortaokulu mezunları Anadolu ve Fen Liselerine girişte herhangi bir sorunla karşılaşacak mı?

İmam Hatip Ortaokullarında normal okullardaki kadar matematik ve fen dersleri vardır. Herhangi bir katsayı ve buna benzer uygulamalarla karşılaşılmadan istenilen Anadolu ve Fen Liselerine gidebileceklerdir.

14 İmam Hatip Ortaokullarından İmam Hatip Liselerine geçiş mümkün müdür?

Evet, mümkündür. Bunun yanı sıra istedikleri meslek, spor, sanat, sosyal bilimler gibi lise bölümlerine gidebilirler.

15 İmam Hatip Ortaokulları mezunları Askeri Liselere gidebilecek mi?

Evet, gidebiliyorlar.

16 İmam Hatip Lisesi mezunları Polis Okullarına gidebiliyor mu?

Evet, gidebiliyorlar.

17 İmam Hatip Ortaokuluna kayıt için ne yapmalıyım?

İlköğretim dördüncü sınıfı bitiren öğrenci velisi aracılığıyla kendisine en yakın İmam Hatip Ortaokuluna başvurmak suretiyle kaydını yaptırabilir.

18 İmam Hatip Lisesi mezunları üniversitede istediği bölüme girebiliyor mu?

Evet, mezunlar hiçbir (katsayı vs.) sorunla karşılaşmadan yeterli puanı aldıkları takdirde sözel veya sayısal istedikleri her bölüme girebilmektedirler.

19 İmam Hatip Lisesi mezunlarının üniversite mezunu olmadan görev almaları mümkün müdür?

Evet, mümkündür. İmam Hatip liseleri aynı zamanda mesleğe hazırlayan meslek liseleridir. İmam Hatip Lisesi mezunları diyanette imamlık, müezzinlik, Kur’an kursu öğreticiliği, müftülük çalışanı ve diğer diyanet kadroları gibi liselerin mezunlarına sağlamadığı devlet memurluğu imkânları sağlamaktadır.

YORUMLAR

  1. Ahmet alaca dedi ki:

    iyi güzel de. imam hatipler eski ayarında değil. başarı ve disiplin zayıf. ne kadar kıymet verilir, desteklenirse de olmuyor, iyileşmiyor… ne arapça ne ingilizce öğrenemeden mezun oluyorlar hatta dini bile öğrenemiyorlar çünkü öğrenci kalitesi düşük oluyor.