GEYVA markalı yöresel ürünler…

GEYVA markalı yöresel ürünler…

Nureddin Subaşı yazdı.. GEYVA markalı yöresel ürünler…

Türkiye’nin bu büyüklükteki en büyük yöresel ürünler üretim ve satış merkezi, kadınların çalıştığı tek tesis olma özelliğine sahip olan Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’ni Haberlisin.com yazarlarından Nureddin Subaşı böyle yazdı.
Nureddin Subaşı’nın yazısı :

Kabul etmek gerek ki yerel yönetim vatandaşa ve günlük yaşama ilk elden temasın adresi, belediyecilik ve ürettikleri üzerinden bunu test etme imkanı var. Hele ki ilçe belediyeciliği ise bunu fazlasıyla hissediyor ve test ediliyorsunuz.

En ufak bir değişikliği anında fark ediyor, olumlu ya da olumsuz tepkiniz hemen oluşuyor. Velhasıl kelam zordur ilçe belediye başkanlığı, vatandaşın her derdiyle dertlenmeye bileceksin.

İster belediyecilikle ilgili olsun ister olmasın, dert senin derdin. Kırsal belediyecilik ise ağırda ki hayvanın hastalığı da senin ilgi alanın olacak.

Nereden geldi bu konu aklıma, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, son günlerde hareketli ve yorucu bir dönem geçiriyor gerek Ayva festivali gerekse günlük yoğunluk, gözlemleyince durum anlaşılıyor.

AK Parti ilçe başkanlığı ile başlayan ve üçüncü dönem belediye başkanlığı ile kendini ispat etmiş ve yanılmıyorsam her seçimi rahat geçmiş, ilçe vatandaşının her daim desteğini almış belediye başkanlarımızdan biri.

İlçe’nin dünü ile kıyaslanmayacak önemli hizmetleri hayata sokmuş, 50 bin metrekare bir alanda doğal ürünlerin üretildiği ve kadınların üretimde yer aldığı bir tesis hayata soktu ki tüm hizmetlerin önünde yer alacak bir çalışma.

Yerel ve doğal ürünler işleniyor, kadın çalışma hayatının içinde yer alıyor. Çok önemli günümüz koşulları düşünülürse organik ürün ve çalışma hayatı içerisinde ki kadının üstlendiği rol.

Kaya, bu tarafı ile rol model oluşturacak bir çalışma yürüttü.

GEYVA markalı yöresel ürünlerin işlenip satıldığı Türkiye’nin bu büyüklükteki en büyük yöresel ürünler üretim ve satış merkezi, kadınların çalıştığı tek tesis olma özelliğine sahip.

Düzenlenen Geyve Ayva Festivali ile tüm dünyaya adından söz ettiren marka oluşturulmuş olmasına yaratılan katma değer ve tanıtım adına son derece önemli bir çalışma.

Ayva simgesi ile yenilen ilçe meydanı, markanın önemini ve ilçenin değerini oluşturdu.

Gelinen aşamaya kuşkusuz kolay gelinmedi, birçok zahmetli yol kat edildi. Yazının başında da söylediğim gibi ilçe belediye başkanlığı oldukça zordur, mesai kavramı yoktur yedi/yirmi dört vatandaşın ulaşabileceği yerde durmak zorundasınız.

Öyle kolay olmuyor üç dönem belediye başkanlığı ve tüm bu dönemleri nerede ise rakipsiz geçmek. Dünya markası oluşturmakta arka planı yoğun olan çalışmanın ve emeğin ürünü.

Tarihsel zenginliği ve günü yakalamış olmasıyla özel ilçemiz olan Geyve, geleceğe daha rahat erişecek sorunların önemli kısmını da tamamlamış halde.

Kaya, çalışmasının ve oluşturduğu markanın karşılığını almış, elde ettiği başarıyla.     

Dost bağının meyvaları erişti
Ayva benim turunç benim nar benim
Gözüm yaşı ummanlara karıştı
Cefa benim sitem benim yar benim

Yayınlama: 06.12.2022
Düzenleme: 07.12.2022 13:25
1.931
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.