Farkındalık Videosu Büyük Beğeni Topladı

Farkındalık Videosu Büyük Beğeni Topladı

Engelliler Günü Farkındalık Videosu

Geyve Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle farkındalık oluşturmak amacıyla video hazırladı.Kısa sürede sosyal medyada paylaşılarak geniş çevrelere ulaştırılan video büyük beğeni topladı.

Dünya engelliler günü 3 Aralık olarak, Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen ve kutlanan özel bir gündür. Dünya Engelliler Günü’nde engelli vatandaşların ve aile bireylerinin yaşadığı sorunlar, bu sorunların önlenmesi konuları işlenir. Radyo ve televizyonda konu ile ilgili programlar yayınlanır. Aynı zamanda okullarda engelli farkındalığı hakkında birçok program gerçekleştirilir.

Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Liseside Dünya engelliler gününde farkındalık oluşturmak için okul öğretmenleri Halil Sert ve Ahmet Tolga Doğan’ın yönetiminde 7/A sınıfı öğrencileri ile birlikte işitme engeli konusunda bir farkındalık videosu hazırladı.

Sosyal medyada paylaşılan ve büyük beğeni toplayan videoda empati yoluyla öğrencilerimize bu günün önemi hissettirilmeye çalışılırken,herkesin engelli adayı olduğunu unutmamamız gerektiği vurgulandı.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

Yayınlama: 05.12.2019
Düzenleme: 06.12.2019 22:15
62.443
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
  1. Mustafa Okumuş dedi ki:

    Çok güzel olmuş elinize sağlık.

  2. ALİ C. dedi ki:

    Tebrikler emeği geçenlerin ellerine sağlık.