EYT için tarih netleşti!

EYT için tarih netleşti!

EYT’de son dakika gelişmesi… 28 Şubat’ta açılacak olan TBMM meclisi EYT teklifi ile açılacak.

EYT’de son dakika gelişmesi… Depremfelaketi nedeniyle TBMM milletvekillerinin büyük bir çoğunluğunun deprem bölgesinde olması sebebiyle çalışmalarına 28 Şubat tarihine kadar ara vermişti. Milliyet’ten Ayşegül Kahvecioğlu’nun haberine göre; Haftaya meclis EYT teklifi ile açılacak.

ÖNCE DEPREM
Meclis Genel Kurulu, 28 Şubat’ta toplanacak. Meclis’te 5 siyasi parti grubunun ortak imzası ile Deprem Araştırma Komisyonu kurulması planlanıyor. Komisyonda depremin tüm yönlerinin araştırılarak, alınması gereken önlemlerin tespit edilmesi amaçlanıyor.

GÖZLER EYT’DE

Deprem Araştırma Komisyonu kurulmasının ardından mecliste EYT’nin gündeme gelmesi bekleniyor. Yasa Meclis’in uygun gördüğü tarihte çıkarsa 8 Eylül 1999’dan önce sigorta başlangıcı olanlar, yaş şartı aranmadan emekli olacak.

İLK MAAŞ NİSANDA

EYT’nin normalde şubat ayı içinde yasalaştırılarak, vatandaşların ilk maaşlarını mart ayında alması planlanmıştı. Ancak, deprem felaketinin olması nedeniyle Meclis çalışmalarına ara verilmesinin ardından gözler EYT’lilerin maaşlarını ne zaman alacağına çevrildi. Hürriyet’e konuşan AK Parti kurmayları, “Normalde mart ayında alınacağını ancak deprem nedeniyle süreç sekteye uğradı” dedi ve “EYT ertelenmez, çıkacak o kesin. Nisan için bir çare düşünülür martta geri ödemeli olmaz, nisana kalmış olur. Martta Genel Kurul’a geleceğini değerlendiriyoruz” açıklamasını yaptı.

Yayınlama: 21.02.2023
Düzenleme: 23.02.2023 07:55
2.992
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.