Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Aralık 2013 | Alt Haberler, Geyve, Siyaset

Erol Akyel’den Hızlı Tren istasyonu önerisi… 

erol_akyel_geyve9CHP Geyve Belediye Başkan adayı Erol Akyel Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesiyle ilgili önemli açıklamada bulundu.

Akyel, Hızlı Tren istasyonunun Pamukova yerine bölgenin eşit şekilde faydalanacağı Gökgöz Kavşağı’na alınmasını önerdi.

Erol Akyel’in konuyla ilgili açıklaması şöyle;

“İstanbul-Ankara arasında çalışmaları devam eden ve ilçemiz sınırlarından geçen Yüksek Hızlı Tren’in Pamukova’da duracağı konuşulmaktadır. Bölgemiz için önemli bu ulaşım hizmetinin Geyve, Alifuatpaşa, Taraklı ve Göynük’e kadar buralarda yaşayan vatandaşların eşit bir şekilde yararlanabilmeleri için Pamukova’da durması düşünülen Hızlı Tren İstasyonu’nun Gökgöz’e yeni bağlantı yolu kavşağına alınması daha uygundur.

Bölgenin tam orta noktası denebilecek, Safibey köyünden Gökgöz’e çıkan yeni bağlantı yolu kavşağına yakın Ak Gıda tesislerinin arkasında uygun bir alanın Hızlı Tren için kamulaştırması yapılarak istasyon oluşturulmalıdır.

Aynı zamanda bölge ilçelerimizde ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızı istasyondan evlerine ulaştıracak ticari araç sahiplerimiz için de yeni bir gelir kapısı olacaktır.

Bu anlamda bölge halkımızın Hızlı Tren ulaşım hizmetinden daha adil ve rahat yararlanması için, projeyi gerçekleştirenlerin bu önemli talebimizi dikkate alarak değerlendirmelerini istiyoruz.”

 

1980 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle