Engelliler Fark Edilmeyi Bekler

Engelliler Fark Edilmeyi Bekler

Geyve ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle program düzenlendi.

Geyve Yöresel ürünler üretim merkezinde düzenlenen kahvaltı programına kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkan V. Neşet Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, öğretmenler ile Geyve Sinanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nde (METEM)  öğrenim gören engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kaymakam İlyas Memiş, engelli öğrenciler ve aileleriyle sohbet etti. Okul Müdürü Hasan Hüseyin Korkmaz ve Kaymakam İlyas Memiş konuşma yaptı.

Kaymakam Memiş Konuşmasında; “Toplumumuzun bir parçası olan engelli kardeşlerimiz için 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiş ve bugünde engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarının geliştirilmesi, topluma kazandırılması ve toplumsal bilinç oluşturulması amaçlanmıştır.

Engellilik, yalnızca engelli fertleri ve onların ailelerini değil, toplumun bütün kesimlerini yakından ilgilendiren sosyal bir meseledir. Bu anlamda devletimiz, son yıllarda engelsiz bir Türkiye, engelsiz bir toplum, engelsiz bir gelecek için ulaşımdan eğitime, çalışma hayatından sağlık hizmetlerine varıncaya kadar her alanda birçok düzenlemeyi hayata geçirmiştir.

Devletimizin sağladığı bütün imkânlarla her zaman engelli kardeşlerimin yanlarında olduğumuzu ifade ediyor, mutlu, huzurlu ve engelsiz yarınlar diliyorum.” dedi.

Engelli öğrenciler, hazırlamış oldukları “Engelliler fark edilmeyi bekler” etiketli hediyeleri katılanlara dağıttı. Program hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

Yayınlama: 04.12.2018
Düzenleme: 07.12.2018 11:30
1.077
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.