Engelli Adamı Öldüresiye Dövdüler!

Engelli Adamı Öldüresiye Dövdüler!

Hendek Bayraktepe Mahallesinde yaşayan zihinsel engelli Recep Öğrek’in uğradığı saldırı sonucu ağır yaralandığı ve hastanede yaşam savaşı verdiği öğrenildi.

DARP EDİLDİ

Edinilen bilgilere göre, 15 Ağustos’ta Hendek Bayraktepe Mahallesinde meydana gelen olayda, iddialara göre zihinsel engelli Recep Öğrek’in cihazı bir çocuk tarafından bozuluyor ve Öğrek cihazı tamir ettiriyor fakat aynı çocuk cihazı tekrar bozuyor ve cihaz tamir edilemez duruma geldiği için Öğrek çocuğu Babasına şikâyet edeceğini söyleyerek çocuğun babasının yanına gidiyor. Yaşananların ardından zihinsel engelli Recep Öğrek cihazı bozan çocuğun babası ile görüşmeye gidiyor fakat görüşme esnasında çıkan tartışma sonucu zihinsel engelli Recep Öğrek darp edilerek yaralanıyor.

YOĞUN BAKIMDA

Saldırı sonucu ağır yaralanan Öğrek’in Ambulans ile Hendek Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılarak ameliyata alındığı ve ameliyatının ardından Gebze 100. Yıl hastanesi özel yoğun bakım ünitesine kaldırılarak tedavisine devam edildiği ve fişe takılı olarak yaşam savaşı verdiği öğrenilirken, doktorlarının Öğrek için yüzde 1 yaşama ihtimali olduğunu, yaşam savaşını kazanması durumunda ise hayatının eskisi gibi olmayacağını belirttikleri öğrenildi.

SERBEST BIRAKILDI

Olay sonrası Hendek Emniyeti tarafından Öğrek’i darp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan şahsın yapılan sorgusunun ardından mahkemeye sevk edildiği ve çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldığı öğrenildi.

AİLEDEN UMUTLU BEKLEYİŞ

Yoğun bakımda yaşam savaşı veren Recep Öğrek’ten iyi bir haber gelmesini bekleyen Ailesinin umutlu bekleyişi sürerken, yakınları sorumlu veya sorumluların cezalandırılmasını istiyor.

Yayınlama: 25.08.2020
1.778
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.