Emekliye 15 bin TL verilecek! Tarih verildi, gözler Erdoğan’da…

Emekliye 15 bin TL verilecek! Tarih verildi, gözler Erdoğan’da…

Özel bankalar maaş promosyonunda rakamları arttırırken kamu bankaları geride kaldı. Kamu bankaları emekliye rekor promosyon vermek için harekete geçti.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın emekli promosyonları ne kadar olacak? İşte detaylar…

Paramedya.com‘a bilgi veren üst düzey bir bankacı, kamu bankalarının açıklama için hükümetin erken seçim kararını beklediğini söyledi. Üst düzey bankacı, “Kamu bankaları aslında daha Akbank’ın kampanyayı başlatmasından hemen sonra çalışma başlattı. Ancak bu promosyon için bekletildi. Bu süre içerisinde kamu bankalarından on binlerce emekli özel bankalara maaşlarını transfer etti.” dedi.

Hükümetin son dönemde erken seçim yatırımı yaptığını da dikkat çeken bankacı şunları söyledi: İcradaki borçların sıfırlanması, doğalgaz yardımı, kırtasiye yardımı, KGF bunlar hep erken seçim hazırlığı. Ancak hükümetin en büyük hazırlığı emekli maaş zammı ile birlikte yine bu kesime verilecek promosyon ödülü. Bu rakam daha ilk hafta 15 bin lira olarak belirlendi. Şu an Cumhurbaşkanı’nın masasında. Kamu bankalarının promosyon müjdesi bizzat Cumhurbaşkanı tarafından açıklanacak. 15 bin liralık rakam daha da yukarı çekilebilir. Kamu bankaları emekli promosyonu konusunda halen birlikte hareket ediyorlar. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank emekli maaş promosyonu olarak 300 lira ile en yüksek 750 lira arasında bir ücreti 3 yıl için ödüyor. Akbank‘ın başlattığı promosyon yarışında özel bankalar 7 bin 500 lira ile 8 bin 250 lira arasında bir ücret ödüyor.

Yayınlama: 08.09.2022
1.662
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.