Ekrem Yüce, “DOKAP” Başkanlığına Getirildi.

Ekrem Yüce, “DOKAP” Başkanlığına Getirildi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın Bakanlığına bağlı yeni oluşturulan, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına, Çaykur eski Genel Müdürü Ekrem Yüce getirildi.

Bizzat Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla DOKAP’ın başına getirildiği belirtilen Çaykur eski Genel Müdürü Ekrem Yüce’nin merkezi Giresun’da bulunan DOKAP Başkanı olarak önümüzdeki günlerde Giresun’daki yeni görevine başlayacağı öğrenildi. Yüce’nin başkanı olduğu DOKAP; Rize, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin’den oluşan 6 ili kapsıyor.

Çaykur eski Genel Müdürü Ekrem Yüce’nin DOKAP Başkanlık görevinde, Bölge illerinin kalkınmasının hızlandırılması amacıyla ilgili kurum ve kuruluşların proje ve faaliyetlerinin uyum ve bütünlük içinde yürütülmesini sağlayacak eylem
planları hazırlamak, bunların uygulanmasını koordine etmek, izlemek ve değerlendirmek, eylem planları kapsamındaki kamu yatırımlarının etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi için kurumlar arası koordinasyonu sağlamak, eylem planlarının gerektirdiği yatırımlara ilişkin teklifleri ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde hazırlamak, öncelendirmek ve ilgili kurum ve kuruluşlar ile Kalkınma Bakanlığına götürmek gibi görevleri bulunuyor.

Türkiye’de 3 ayrı Başkanlıktan oluşan teşkilatın diğer başkanlıkları; Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi ( Van, Tunceli, Muş, Malatya, Kars, İğdir, Hakkari, Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan ve Merkezi Erzurum’dan oluşmaktadır.) ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ( Aksaray, Karaman, Niğde ve Merkezi Konya’dan)’dır.


Ekrem Yüce, kimdir? 

Sakarya Vilayeti, Geyve İlçesi’nin Çengel Köyü’nde 1954 yılında dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Pamukova’da, lise öğrenimini Kırklareli Atatürk Lisesi ile Adapazarı İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine Bölümünde Yüksek Mühendis olarak tamamladı. Kırklareli, Erzurum ve Adana gibi illerimizde Diyanet Teşkilatı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Zirai Donatım Kurumu Genel Müdürlüğü gibi kurum ve kuruluşlarda devlet memurluğu ve idari görevlerde bulundu.

ÇAY-KUR Araştırma Enstitüsü Teknoloji Kısım Müdürlüğü’nde Mühendislik, Karadeniz Teknik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çay Eksperliği Bölümü’nde Okutmanlık yaptı. Bu görevine Rize Üniversitesi’nde de devam etti. Adapazarı Merkez Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. ÇAY-KUR Genel Müdürlüğü’nde ve özel sektörde, Mühendis, Kısım Müdürlüğü ve Fabrika Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu. Adapazarı Merkez Erenler Belediye Başkanlığı görevini yaptı.Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü [ÇAY-KUR] Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevlerini 04.02.2003 tarihinden 10.03.2011 tarihine kadar yürüttü.

KAMU-İŞ [Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası] Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini 15.11.2003 tarihinden 10.03.2011 tarihine kadar sürdürdü.Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği’ni yaptı.ÇAY-KUR Sosyal Dayanışma ve Kültür Vakfı Başkanlığı görevini 08.06.2003 tarihinden 10.03.2011 tarihine kadar yürüttü.Rize Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.Rize Üniversitesi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.Ziraat Yüksek Mühendisi Ekrem Yüce evli ve 2 çocuk babasıdır.

KAYNAK:karadenizolay-ajans rize

Yayınlama: 27.03.2012
Düzenleme: 29.03.2012 20:02
2.979
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. mustafa dedi ki:

    Başkanım Hayırlı uğurlu olsun..Mediha iftiharımızsınız.Geyve sizinle gurur duyuyor..
    İnanıyorumki doğduğunuz bu topraklar sizi bir gün Milletvekili olarak muhakkak görecektir..

  2. Sami Yavuz dedi ki:

    Hayırlı Olsun..
    Bir teşekkürde medyaya..Bu haberi hiç bir yerde görmemiştim..