Geyve’den yoğun katılımın olduğu DP Sakarya’da eski tüfekler geri döndü

Geyve’den yoğun katılımın olduğu DP Sakarya’da eski tüfekler geri döndü

Geyve’den yoğun katılımın olduğu DP İl kongresinde eski tüfekler geri döndü…  Geyve DP’nin çiçeği burnunda başkanı Hayati Mert öncülüğünde, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katıldığı DP Sakarya İl kongresinde Zafer Adalet, Ali Dünya, İsmail Gürses, Mehmet Mangıroğlu ve diğerleri yeniden siyaset sahnesine döndü.

Demokrat Parti’de Zafer Adalet’in 23 yıl sonra yeniden Sakarya İl Başkanı olduğu kongreyle birlikte şehir siyasetinin eski tüfekleri de yeniden sahne aldı. İsmail Gürses, Ali Dünya, Mehmet Mangıroğlu, Yılmaz Er, Cemal Başaran gibi “merkez sağ” siyasetinin tanınan isimleri parti yönetiminde yer aldı.

Demokrat Parti’de Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül’ün istifasından sonra boşalan başkanlık koltuğu için bugün seçim heyecanı yaşandı.

Genel Başkanı Gültekin Uysal, Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, siyasi partilerin il başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı seçimde, daha önce Demokrat Parti’nin 5 dönem il başkanlığını yapmış ve 1999’da siyasi hayatını noktalamış Zafer Adalet 23 yıl sonra yeniden il başkanı oldu.

Demokrat Parti’deki yeni gelişmeyle birlikte Sakarya siyasetinin eski tüfekleri İsmail Gürses, Ali Dünya, Mehmet Mangıroğlu, Cemal Başaran, Yılmaz Er, İbrahim Nalbant, Bahattin Aydın gibi isimler de yeniden sahne aldı.

“Hırsızlardan hesap sormazsak namerdiz”
Serdivan Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan Demokrat Parti 13. Olağan İl Kongresi saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Sonrasında kürsüye gelen Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Cemal Enginyurt, “Çocuklarımızın torunlarımızın geleceğini çaldılar. Ülkemizi yağma ettiler çaldıkça çaldılar. 6 yaşındaki çocuğa utanmadan tecavüz edip sahip çıktılar. Zamanında nasıl ‘Yeter artık söz milletin’ dediysek yine aynısını diyoruz. Başımız dik, alnımız ak. Korkuyorlar, satın alıyorlar ama demokratları satın alacak paraları da güçleri de yok. Hırsızlardan hesap sormazsak namerdiz” dedi.

“Bayrağı yine birlikte dikeceğiz”
Sonrasında kürsüye gelen Zafer Adalet ise, “Yolda yürürken insanlar önümü kesip ‘Neredesiniz?’ Birlikte görev yaptığım birçok arkadaşım burada. Biz bu bayrağı yine birlikte dikeceğiz. 2023 yılında bir seçim var. Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan çıkmak, çiftçimizin, emeklimizin, esnafımızın vatandaşımızın mutlu olması adına bizde aday olduk. 6’lı masanın aldığı her karar bizim kararımız olacaktır” şeklinde konuştu.

“Ülke içler acısı bir halde”
Son olarak kürsüye gelen Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Biz bütün problemlere çözüm olacak mekanizmanın siyaset olduğunu biliyoruz. Hem Demokrat Parti hem de 6’lı masa olarak milletimizin derdine deva olacağız. Bu ülkenin istikameti ön görülemiyor. Biz bu bayrağı yeniden yarınlara taşımak istiyoruz. Ülkenin geldiği yer içler acısı bir haldedir. Önümüzdeki mesele sadece iktidar değişikliği değil, ülkeyi yeniden dizayn edecek kurucu akıldır” ifadelerini kullandı.

Başkan Zafer Adalet oldu
Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. 208 delegenin bulunduğu seçime tek liste olarak giren Zafer Adalet Demokrat Parti’nin Sakarya İl Başkanı oldu.

Kongreye katılanlar arasında eski sendikacı Enver Toçoğlu, eski Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, eski Sakaryaspor Başkanlarından Aydın Zengin ve Tuncer Tepe, ASKF Başkanı Yaşar Zımba gibi isimler de dikkat çekti.

Zafer Adalet’in yönetim kurulu listesinde şu isimler bulunuyor;

YÖNETİM KURULU ASİL

Bahattin Aydın, Behiye Çark, Bekir Torun, Berkay Güloğlu, Cemal Başaran, Cumhur Atay, Demir Kurtuldu, Erdal Köksal, Fevzi Yıldız, Halil Fidan, Hayrettin Kaplan, İbrahim Eğmez, İbrahim Nalbant, İsmail Gürses, Ismail Hakkı Bayrak, Latıf Yayla, Mehmet Mangıroğlu, Melih Kaykayoğlu, Nihat İzibellisiz, Nilay Sakarya, Recep Çaylan, Savaş Barış Peker, Turgay Demirgövde, Vedat Kocabıyık, Yavuz Alemdar, Yılmaz Er, Zeynullah Sağlık, Ali Dünya

YÖNETİM KURULU YEDEK

Sezai Kılıçarslan, Selman Çak, Yılmaz Geyik, Emin Öztürk, Ali Yılmazcan, Hamit Aksoy, Recep Ergün, Abdulazım Ergin, Adem Kurtuluş, İsmail Silo, Ahmet Yıldırım, Zafer Başaran, Mehmet Uçan, Fatih Nalburoğlu

Haber: Medyabar.com – Fotoğraflar: Fehmi Duman (Sakarya54.net)

Yayınlama: 31.12.2022
Düzenleme: 01.01.2023 13:22
1.616
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.