Doktorlar iş bırakmayı seçim sonrasına erteledi!

Doktorlar iş bırakmayı seçim sonrasına erteledi!

Doktorlar iş bırakmayı seçim sonrasına erteledi!

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kampüsünde hasta yakını tarafından görevli doktora yönelik gerçekleştirilen saldırı sonrasında şiddete uğrayan doktorun üyesi olduğu sendika Hekimsen, iş bırakma kararı almıştı.

Hekimsen’den yapılan açıklamada, “Sendikamız Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meslektaşımıza yapılan saldırı nedeniyle 08. Mayıs 2023 tarihi için 1 günlük iş bırakma kararı almıştır.” ifadelerine yer verilmişti.

HEKİMSEN’DEN YENİ AÇIKLAMA: İŞ BIRAKMA EYLEMİ ERTELENDİ
HEKİMSEN, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi için sağlıkta şiddete karşı 8 Mayıs 2023’te yapılacak olan iş bırakma eyleminin seçimden sonraki bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu şekilde:

* Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde otopark değnekçilerini andıran, ancak malesef sağlık çalışanı olduğunu öğrendiğimiz şahıslarca hekimimize yapılan menfur saldırı sonrası 08 Mayıs 2023 tarihinde iş bırakma kararı aldığımızı duyurmuştuk.

* Üyelerimizden gelen talep ve uyarılar, il temsilcilerimiz arasında yaptığımız anket sonuçları doğrultusunda ve seçim öncesi olması nedeniyle Sakarya EAH’nde yapacağımız iş bırakma eylemi kararı seçim sonrasına ertelenmiştir.

Yayınlama: 08.05.2023
448
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.