Doğançay Ripajı bu ay içinde hizmete girecek

Doğançay Ripajı bu ay içinde hizmete girecek

Yüksek Hızlı Tren güzergahında Doğançay Ripajı bu ay içinde hizmete girecek.

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda yaptığı sunumda Pamukova ve Sapanca kesiminde devam eden yüksek hızlı tren hattı yapım çalışmaları ile ilgili konuştu.

Ankara- İstanbul yüksek hızlı demir yolu hattının Pamukova-Sapanca kesiminde yer alan ve toplam uzunluğu 34 kilometre olan yüksek hızlı tren hattı yapım çalışmalarının 3 kesim halinde devam ettiğini dile getiren Uygun, “14 kilometrelik Doğançay Ripajındaki test ve sertifikasyon çalışmalarımızı tamamlayarak haziran itibarıyla hizmete alacağız.” dedi.

Uygun, “5 bin 773 metrelik T26 tünelini 2022’de, 12 kilometrelik Doğançay Ripajını ise 2023’te tamamlamayı hedefledik. Bu kesimlerdeki çalışmalarımızın tamamlanmasıyla Ankara-İstanbul arası seyahat süresinde yaklaşık 35 dakikalık kısalma meydana gelecektir.” ifadelerini kullandı.

Alifuatpaşa’da hemzemin geçit açılıyor mu?

Doğançay ripajının hizmete girmesiyle, yaklaşık 8 yıldır kapalı olan hemzemin geçidin yeniden ulaşıma açılması bekleniyor.

Alifuatpaşa’da konvansiyonel tren hızında geçen Yüksek Hızlı Tren’in Parla Tepesi’ne yapılan tünel güzergahından geçecek olması, hemzemin geçidin yeniden açılabileceği anlamına geliyor.

 

 

Yayınlama: 11.06.2021
Düzenleme: 15.06.2021 12:20
2.955
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.