Doğançay Boğazköy yolunda heyelan!

Doğançay Boğazköy yolunda heyelan!

Doğançay -Boğazköy yolu gece saatlerinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı. Arifiye ilçesi Boğazköy Mahallesi Muhtarı Ayhan Ömer Odabaş can kaybı yaşanmadan bir önlem alınması gerektiğini söyledi.

ÖNLEM ALINSIN ÇAĞRISI

Edinilen bilgilere göre, Geyve Doğançay’da gece saatlerinde heyelan meydana geldi. Meydana gelen heyelan sebebiyle Doğançay -Boğazköy yolu ulaşıma kapandı. Heyelan nedeniyle her an bir can kaybı yaşanabileceğinin altını çizen ve yola düşen taşlar nedeniyle hem kara yolunun hem de demir yolunun zarar gördüğünü ifade eden Arifiye ilçesi Boğazköy Mahallesi Muhtarı Ayhan Ömer Odabaş; “Bu yol öyle basit bir yol değil; Doğançay’dan başlayıp Boğazköy, Kışlaçay, Çınardibi, Kemaliye, Semerci köy yani Adapazarı’nın tali yolu. Bilecik yoluna bir şey olduğu zaman kullanabileceğimiz bir yol. Çoktan beri toprak kaymalarının yaşandığı bir bölge. Her an bu olaydan dolayı can kaybı da yaşayabiliriz, bunun için önlem alınmasını büyüklerimizden, devlet yetkililerinden bekliyoruz.

YETKİLİLERE SESLENDİ

Biran önce önlem alınması gerekildiğini vurgulayan Odabaş; “Heyelan olmasına rağmen HES barajındaki arkadaşların haber vermesiyle öğrendik bu gece bir çözüm yolu bulamadık. Sabah Arifiye Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi gerekeni yapacak işe ve okula giden vatandaşlarımızın Kışlaçay Mahallesi yolunu kullanması önemle duyurulur. Yetkililere sesleniyoruz bu yolumuza çare bulunsun birinin canı yanmadan lütfen rica ediyoruz. Çocuğumuz bu yoldan okula servisler bu yolu kullanıyor. Bu yola önlem alınmasını istiyoruz dedi.

Yayınlama: 13.01.2022
Düzenleme: 19.01.2022 11:03
2.395
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.