Doğal gaz faturaları “0” TL gelmeye başladı

Doğal gaz faturaları “0” TL gelmeye başladı

0Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdelediği ücretsiz doğalgaz uygulaması başladı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, doğalgaz faturalarının devlet tarafından karşılandığı belirtildi.

Filyos Limanı’ndaki sondaj çalışmaları, mutlu sonuç vermeye devam ediyor. Türkiye, enerjide bağımlılıktan kurtulma yolunda emin adımlar atıyor.

Karadeniz’de keşfedilen gazın evlere ulaştırılması çalışmalarında sona gelinirken, CumhurbaşkanıErdoğan’dan müjdeler de peş peşe geldi.

Doğalgaz bir ay ücretsiz

Erdoğan, 81 ilde evlerde kullanılan doğalgazın 1 aylık süre ile ücretsiz olacağını açıkladı.

İlk faturalar gelmeye başladı

Bu müjdenin ardından 20 milyon doğalgaz abonesi, gözlerini faturaya çevirdi.

Milyonlarca doğalgaz abonesini yakından ilgilendiren ücretsiz fatura uygulaması ise ay başı itibariyle başladı.

Faturalarda 0 TL detayı

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde vatandaşların evlerine gelen faturalarda 0 (sıfır) TL ile karşılaştı. Paylaşılan görüntülerde faturaların Devlet tarafından ödendiği belirtildi.

Doğal gaz faturaları “0” TL gelmeye başladı

“Bu faturanıza esas tutar Devlet tarafından karşılanmıştır”

“Karadeniz gazımız hayırlı olsun”denilen mesajda ise, “Bu faturanıza esas tutar, Cumhurbaşkanlığı Düzenlemeleri çerçevesinde Devlet tarafından karşılanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Ücretsiz doğalgaz uygulaması ne zamana kadar sürecek?

“Karadeniz Gazı Devreye Alma Töreni”nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ücretsiz doğalgaz, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Konutlara 24 Nisan ve 31 Mayıs tarihleri arasında doğalgaz ücretsiz olacak.

Ayrıca 1 Mayıs 2024 tarihine kadarki döneme ait aylık doğalgaz tüketimleri için tahakkuk edecek faturalarda 25 metreküpe kadar olan tüketim için doğalgaz bedeli alınmayacak.

Yayınlama: 02.05.2023
Düzenleme: 02.05.2023 22:49
672
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. ali atmaca dedi ki:

    Devlet ödüyor da, hazineden çıkıyor o para, yine milletten çıkıyor yani. Hazineye nasıl geri döner o para? Seçim sonrası bir şekilde tahsil edilir herhalde. ancak ilk defa böyle bir şey yaşıyoruz. Neden ki?