Doğal Beslenmek Herkesin Hakkı

Doğal Beslenmek Herkesin Hakkı

Doğal beslenmek herkesin hakkı

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Özdemir Yöresel Ürünler Üretim Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

Geyve’de yetişen sebze ve meyvenin işlenip halka doğrudan sunulacağı Yöresel Ürünler Üretim Merkezi inşaatı hızla yükseliyor. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ak Parti Geyve İlçe Başkanlığı görevine seçilen Abdullah Özdemir ile birlikte tesisin inşaatında incelemelerde bulundu. Kısa sürede hizmete girmesi beklenen tesiste hem ilçenin ürünlerini işleyecek hem de doğal ürünlerin servis edileceği kahvaltı salonu olacak.

KAHVALTI SALONU

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya tesiste yapılan incelemenin ardından yaptığı açıklamada “İlçe Başkanımız Abdullah Özdemir ile tesisimizi gezdik. Kısa sürede tesisimizin hizmete girmesi için çalışan ekip yoğun gayret sarf gediyor. Herkesin doğal ürünlerle beslenme hakkı olduğunu düşünerek 12 dönüm alan üzerine böyle bir tesis kurduk. Tesis ilçenin ürünlerini işlemekle kalmayıp aynı zamanda doğan ürünlerin servis edileceği kahvaltı salonu, satış reyonları ve sosyal donatı alanlarıyla halkın hizmetinde olacak” dedi

TANITIMA KATKI SAĞLAYACAK

Geyve Yöresel markasıyla ilçede yetişen ürünleri piyasaya sürmek için gerekli alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını aktaran Başkan Kaya “Hedefimiz ilçemizin değerlerini önce Türkiye’ye ardından da dünyaya duyurmak. İlçemizin tanıtımına da büyük katkısı olacak projemizi sadece üretim tesisi olarak değerlendirmiyoruz. Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi çiftçinin ürününü değerlendirecek, vatandaşın doğal gıdaya doğrudan ulaşmasını aynı zamanda da Geyve’nin tanıtımında aktif rol oynayacak. Bizim için Geyve Yöresel ilçemizin tanınırlığında lokomotif olacak” dedi

BÖLGEYE HAREKET GETİRECEK

Geyve Yöresel ürünler üretim Merkezi’nin hizmete girmesiyle bölgede canlılık yaşanacağını belirten Başkan Kaya “Ailenizle, sevdiklerinizle ve dostlarınızla güzel bir kahvaltı yapabileceğiniz ve ürettiğimiz doğal ürünleri tadabileceğiniz kahvaltı salonumuz da bu tesisin içinde olacak. Tarihi İpekyolu üzerinde ki tesisimiz doğal ürünlerden oluşan kahvaltı konsepti, geleneksel yöntemlerle işlenen ürünlerin satın alınacağı ve sosyal donatı alanlarından oluşacak. Yaz, kış açık olacak kahvaltı salonumuz ve yöresel ürünlerin temin edilebileceği tesis bölgenin cazibe merkezi olacak” dedi.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

 

Yayınlama: 20.12.2017
Düzenleme: 26.12.2017 11:17
994
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.