Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Ekim 2012 | Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya

Adapazarı Fotoğrafçılar Ressam ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Cevat Davulcu,  Geyve Metem Eski  Müdürü Erenler Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Metin Çil’i ziyaret etti.
Eğitim merkezinde eğitim gören fotoğrafçı, ressam ve tabelacılığa gönül vermiş çırakları da ziyaret eden Başkan Davulcu, mesleki eğitim önemine değindi.
DAVULCU: “ÇIRAKLARI MESLEKİ EĞİTİM İÇİN TEŞVİK EDELİM”

Kendi dalında hizmet üreten esnafların eğitim çalışmalarını tamamlamasıyla birlikte daha kaliteli hizmet etmeye başlayacaklarını dile getiren Davulcu, “Çoğu esnafımız bu eğitimleri almış durumda. Ancak yanlarında yetişen meleğine gönül vermiş çıraklarımızın eğitimi konusunda eksikler olabiliyor. Mesleki eğitim merkezlerimiz her alanda eğitim sağlayan güzide kuruluşlarımız. Burada çıraklarımız gönül verdiği mesleğinin eğitimini alıyor. Burada eğitim görenler ileride bu eğitimini aldığı mesleğinden ekmek yiyerek kendi işyerini açıp geçimlerini sağlayacaklar. Bu açıdan odamız üyesi esnaflarımızın, yanında çalıştırdıkları çıraklarını mutlaka eğitimlerini almaları için teşvik etmelerini istiyoruz” dedi.

Erenler Mesleki Eğitim Müdürü Metin Çil de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken meslek odalarının eğitim konusundaki duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

2567 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle