Cesaretin Var mı ? Butona Dokun ve Gör..

Cesaretin Var mı ? Butona Dokun ve Gör..

Cesaretin Var mı ? Butona Dokun ve Gör..

cesaretin-varmi-kemerburgaz-universitesi-beyez-show- (4)Taraklı Tuzla Köyünden Aykut Yıldız ve öğrenci arkadaşları gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesiyle sosyal medyanın gündemine oturdular.

“Kadına Şiddet”e dikkat çekmek amacıyla hazırladıkları “Cesaretin Var mı?” sosyal sorumluluk projesiyle herkesin tekrar düşünmesini sağlayan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi öğrencilerinden Taraklı Tuzla Köyünden Aykut Yıldız ve arkadaşları Beyaz Show’ programına katıldı. Öğrenciler hem çektikleri kliple, hem de söyledikleriyle ekran başındaki herkesin takdirini topladılar.

cesaretin-varmi-kemerburgaz-universitesi-mimarlik-fakultesi-beyez-show- (1)

Meydan, İstanbullular’ın belki de her gün geçtiği Beşiktaş Meydanı. Ve bu sefer insanları her gün geçtikleri Beşiktaş Meydanı’nda güzel bir sürpriz bekliyordu. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi öğrencileri kadına şiddetin boy gösterdiği ülkemizi sımsıcak bir sevgiyle donatmak istemişler. “Cesaretin Var Mı?” çağrısıyla yola koyulan öğrenciler, meydana kurdukları platformun önüne geçip eline mikrofonu alan gencinden yaşlısına tüm erkeklere platform üzerinden sevdiği kadını sordular. Bu sorunun cevabı kimi için annesi, kimi için kızı, kimi için hayat eşiydi. Ve ardından kalabalığın içinde sevgilerini dile getirmeleri istendi. Herkesin önünde dilleri döndüğünce, gönüllerinden geçeni kelimelere döktüler güzel insanlar. En samimi, en doğal, en temiz seslenişlere sahne oldu Beşiktaş Meydanı.

Ve nacizane bir hediyeyle son buldu bu güzel sürpriz. Birkaç güzel adam ve bir meydan. Ve unutma, sevgini dile getirmek için tek ihtiyacın olan biraz cesaret. Şimdi sıra sende!

BEYAZ KİMDEN ÖZÜR DİLEDİ.

Beşiktaş Meydanı’nda Toplanan Bu İnsanlar Hayatlarındaki Kadına “Cesaretin Var Mı?” Diye Seslendiler

İŞTE O KABİN

Yayınlama: 21.03.2015
Düzenleme: 25.03.2015 23:54
1.443
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.