Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Ağustos 2012 | Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya

Bakanlığın BUZDAĞI SU çelişkisi

Sağlık Bakanlığı, kaynağında “kirli” dediği BUZDAĞI SU’ya, bayilerinde yaptığı tahlillerde “temiz” raporu verdi. Bakanlığın markanın ismini bile tam yazmaması ise işlerin nasıl yürütüldüğünü gösterdi.

SağlıkBakanlığı, damacana dolum şirketleriyle ilgili kaynağında yaptığı araştırmalarçerçevesinde kamuoyuna iki etapta açıkladığı 20 şirket arasında BUZDAĞı SU markasını da kattı. Bu duyuruda BUZDAĞI SU’nun kaynağında “kirli” olduğu öne sürüldü.

Bakanlık tarafından yapılan bayileri de kapsayan daha genişaraştırmasonuçları ise aynı günün akşam saatlerinde açıklandı. BuaraştırmaTürkiye’nin dört bir yanındaki binlerce bayide yapılan incelemeleri kapsamakta idi.

Satış noktalarında “kirli” olduğu açıklanan 114 bayi arasında, ulusal sermayeli büyük markalar olduğu gibi, su sektörüne yatırım yapan global şirketlerin markaları da yer aldı.

Ne var ki kaynağında “kirli” olduğunu öne sürerek listeye dahil ettiği BUZDAĞI SU’nun bayilerinden tek biri bile bu listede olmadı. Sağlık Bakanlığı, kaynağında “kirli” dediği BUZDAĞI SU, bayilere gittiğinde temiz gösterildi.

Oysa sağlıklıortamda ambalajlanan su, kötü depolanma şartlarına bağlı olarak bayilerde “kirli” hale gelebilir. Ancak, kaynağında “kirli” olarak dolum yapılan bir suyun bayide “temiz” hale gelebilmesine imkan bulunmuyor.

Bakanlığın BUZDAĞI SU ile ilgili peşpeşe verdiği bu çelişkili rapor, akla Sakarya İl Halk Sağlığı Müdürü Aydın Erdoğan’ın dün bakanlık açıklamasından önce yaptığı açıklamayı akla getirdi. Aydın Erdoğan, Sakarya’da üretim yapan 29 su markasına ilişkin yürüttükleri çalışmayı tamamladıklarını belirtmiş ve bu markalarda sorun oluşturabilecek herhangi bir bulguya rastlanmadığını açıklamıştı.

İl Halk Sağlığı Müdürü Erdoğan, “Bizim İstanbul İl Hıfzıssıha Kurulu’na gönderdiğimiz numunelerin sonuçlarını direkt Bakanlık açıklayacak” demiş, ardından daSağlık Bakanlığı malum açıklamayı yapmıştı.

İl Halk Sağlığı Müdürü Erdoğan’ın yaptığı ön açıklama ve Bakanlığın yaptığı bayiler açıklaması, ister istemez sonuçların Ankara’da bir değişime uğradığı konusunu akla getirmektedir.

BAKANLIĞIN ÖZENSİZLİĞİ İSMİMİZİ YANLIŞ YAZMASINDAN BELLİ

SağlıkBakanlığı’nın yürüttüğü çalışmalardaki özensizliği ve baştan savmacılığı, dün yayınladığı listede markamızın ismini yazmasında da ortaya çıktı. Yıllardan bu yana firmamızın ambalajladığı suyun markası BUZDAĞI olarak bilindi.

Bakanlık ise açıkladığı listede markamızı BUZDAĞ olarak yayınladı. Bugüne kadar hijyen kurallarına azami derecede titizliği ile bilinen BUZDAĞI SU’nun adını bile doğru yazmayan ve çalakalem işlem yaptığı ortada olan Bakanlık ilgilileri ile hukuki alanda haklarımızı aramayı sürdüreceğimizi kamuoyunun bilmesini istiyoruz.

Buzdağı Su, 16 yıldan bu yana olduğu gibi, Sakarya’nın Keremali Dağlarının zirvelerinden elde ettiğidoğalminerallikaynak suyunu, tüketiciye ulaştırmaya devam edecektir.

Yusuf AYDIN Buzdağı Su Genel Müdürü

NOT.RESİMİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

 

4530 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle