Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 21°C
Gök Gürültülü
geyve nöbetçi eczanelerBüyük Günahlardan Zina

28.02.2018
313
A+
A-

Dinimiz bizlere helal olanı,güzel olan temiz olan şeyleri yapmamızı emrediyor.Haramı,çirkin,pis olan şeyleri ise yasak ediyor.Eğerki yaşantımızın KURAN yaşantısı olmasını istiyorsak,KURAN-A göre Müslüman olacağız.Her işimizi KURAN dan öğreneceğiz.

Bugün insanlığın içine düştüğü bataklığın,çıkmazlığın,ahlaksızlığın,temelinde yatan sebep,insanlığın KURAN dan yüz çevirmesidir.Rabbimiz TAHA süresinde ‘’Bir kimse kurandan yüz çevirdi,Muhakkak o, Dünya ve Ahiret Sıkıntısında dır.’’buyuruyor.Cemiyetlerin en küçük birimi ailenin temelinde NİKAH vardır.Nikah haram ilişkiyi ortadan kaldıran bir ibadettir.NİKAHSIZ bir araya gelmek ise ZİNADIR. Hramdır,Zina o, kadar büyük bir ğünahdır ki nesli bozar,nefsi azdırır,imanı görevden alır,haya,ar,namus,ortadan kalkar.Bunun  içindir ki Zina ile ilgili haram bildiren ayeti kerime çok dikkat çekicidir.Rabbimiz buyuruyor:’’Zinaya yaklaşmayın,muhakkak zina hayasızlıktır,kötü bir yoldur.’’Süre-i İSRA 32.Ayeti kerime dikkatle okursak;Rabbimiz zina yapmayın demiyor,zinaya yaklaşmayın diyor.O, kötü işe yaklaşmayı bile haram ediyor.Kaldıki o,çirkin işi yapmanın zaten Müslümanlıkla ilgisi yoktur.

Peygamber efendimiz(S.A.V.)’’Bir Müslüman kalbinde iman olduğu müddetçe zina edemez.Ederse etmeden iman ondan çıkar,ondan sonra bu çirkin işi yapar,böylece ölende ise iman diye bir şey kalmaz.’’

Aziz Kardeşlerim

‘’Müslümanın,müslümana ,KANI,CANI,MALI,NAMUSU,Haramdır’’diyen dinimiz şunu anlatmak istiyor;

Bir müslümanı öldürmek,kanını akıtmak,canına kasdetmek,malını gasbetmek,namusuna göz dikmek haramdır.İmam-ı Azam Rahmetullah diyor ki.’’Kapısı açık,penceresi açık bir müslümanın açık kapı ve penceresinden bakanın gözünü çıkarmak caiz dir.’’Bize nikahı düşene bakmak elini tutmak haramdır.Birisi göz zinası öbürüde temas zinasıdır.

Peygamber efendimize sordular? Ya Resulallah karşımızdan birisi çıktı.Açık saçık bir kadın n eyapalım?

Efendimiz dediki;Başınızı sağa çevirin,ordanda çıkarsa sola dönün,oradanda gelirse hafif başınızı öne eğerek yolunuza devam edin. Bundan sonra gözünüze isabet edenden mesul değilsiniz.Peygamberimiz böyle derken:Bir kimse güzele bakmak sevaptır derse;Bu söz onu imandan mahrum eder.

Genç Kardeşlerim:Sizlerde nefis biraz daha azgındır.Nefis ise insanın baş düşmanıdır.Kökünde küfür vardır.Sana hakimiyeti daha çok olur.Fakat Rabbimizin şu sözüne dikkat edelim:Rabbimiz peygamberimize,peygamberimizde bize haber veriyor.’’Muhakkak ki ben gençliği ALLAH yolunda geçiren gençleri çok severim.Onlara mahşer yerinde kendi gölgemde gölgelendireceğim’’ O halde genç kardeşlerim.Nefis belasının tuzağına düşmek istemiyor,Rabbimizin sevgisine Layık olmak istiyorsak ibadetli bir kul olacağız.Düşmana galip gelmemiz,ondan kurtulmamız için yegane yol,kuran,İslam ve Muhammed Mustafa yoludur.

Müslüman bir toplulukta zinanın ortadan kalkması için o topluluk.toptan Kurana göre yaşantı içine girecek iradeler buna yardımcı olacak.Birde dil zinası var:Diliyle açık saçık,edep dışı hikayeler anlatmak,kadınlardan ağzının salyası akarcasına konuşan kim senin yaptığı iş dil zinasıdır.

Böyle konuşanları,dinleme sustur,susmazsa oradan uzaklaş.Böyle yapmazda onun kadınlı,kızlı edepsiz sözlerini dinler,ahlak dışı açık,saçık hikayelerine kulak verirsen aynen onun dil zinası günahına sende ortak olursun.

Hanım Kardeşlerim

Senin nikahlı kocanın görmesi helal olan yerlerini başkasına gösterme.Senin bileklerden aşağı ellerin,topuklardan aşağı ayakların,tüy bitimi denilen yüzünün dışındaki vücudunun her tarafı sana  yabancı ,nikahı düşenlere göstermen haramdır.O halde kendimize göre Müslüman değil,Rabbimize göre Müslüman olalım.

Bütün günahlar gözle başlar.sonra göz onu kalbe götürür ,gözünün önüne gelir.İmam-ı Şibli hz. Sadece kendi gözü değil kalp gözünüde kapat diyor.

İşte din böyle yasaklar koyar mensuplarını korur.Onun için Bediüzzaman Said Nursi Dünyasını kurtarmak isteyen dine sarılsın.Ahiretini kurtarmak isteyen hem Dünya hem Ahiretini kurtarmak isteyen Dinine sarılsın diyor.

İslam dini kadını erkeğin şehvet oyuncağı olmaktan kurtarır.Zina ve ona vasıta olan her şeyi yasaklar.Peygamberimiz (S.A.V.) Zinadan sakının çünkü onda 4 fena tesir var:

1-)Yüzden Rahmani parıltı gider.Ar damarı çatlar.

2-)Rızkı keser ev ve maldan feyiz ve bereketi giderir.

3-) Allah c.c. öfkelendirir.

4-) Cehennem ateşinde ebedi kalınmaya sebep olur.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.