Hoşgeldiniz  

admin | 15 Ocak 2013 | Gündem

Bu Kanalları İzliyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Abdullah Öcalan’ın odasına konulan televizyon ile ilgili sorulan soru üzerine şunları söyledi:

"Öcalan’a daha önce disiplin cezaları verilmiş. Bu cezalar 2011 yılı sonu itibariyle sona ermiş. Bir yıl izlenmiş ve disiplin cezası gerektirecek bir durum görülmemiş. Buna ceza ve infaz kurumundaki idare ve gözlem kurulu karar veriyor. Bu sebeple 12 Ocak 2013 günü odasına 42 ekran LCD televizyon konmuş. Aynı gün saat 15.30 itibariyle TRT1, TRT 6, CNN Türk, Kanal 7, Samanyolu, Show, Kanal D, atv, Star, Ülke TV, Kanal 24 ve NTV yayınlarını izleyebilmektedir."

KARDEŞİ: KENDİSİ İSTEMEDİ
İmralı’da Abdullah Öcalan’la görüşen kardeşi Mehmet Öcalan, "Televizyon kendi talebi değildi. Cezaevi müdürü ikna etmiş. O nedenle almış" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Öcalan’ın odasına cumartesi gününden itibaren televizyon konulduğunu açıklamasının ardından bir açıklamada bugün ziyaretine giden kardeşi Mehmet Öcalan’dan geldi.

Mehmet Öcalan, Abdullah Öcalan’a televizyon verilmesine ilişkin soru üzerine, ”Televizyon kendi talebi değildi” dedi.

”Televizyon kendi talebi değil miydi?” sorusuna Öcalan, ”Hayır kendi talebi değildi. Cezaevi müdürü ikna etmiştir. O nedenle almıştır. Yoksa ben televizyonu almayacaktım dedi” cevabını verdi.

‘PARİS’TEKİ SALDIRIYI KINADI’

Mehmet Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için gittiği İmralı Adası’ndan dönüşünde jandarma karakolu önünde bekleyen basın mensuplarına şu açıklamayı yaptı:

”Görüşme normaldi. Çok üzüntülü bir görüştü. (Paris’te üç kadının öldürülmesi) Fransa’daki katliamı -çok üzülmüştür- kınıyor. Eğer bu katliamın önü bir an önce herkes… Yani bunun ismini ne koyarsak koy bir an önce açıklığa kavuşması gerekiyor. Eğer, bu katliam bir işarettir. Bunun için çok üzüntülüydü.

O üç tane Kürt kadının öldürülmesi dolayısıyla ailelerine başsağlığı diledi. Diyeceklerim bunlardır.”

Öcalan, ”Görüşmede başka herhangi bir şey gündeme geldi mi?” sorusuna ”İleriki aşamada eğer eş başkanlar gelirse o zaman açıklayabilirim” karşılığını verdi. ”Hangi konuyla ilgili” sorusu üzerine Öcalan, ”Bu süreçle ilgili… Süreç…” ifadesini kullandı.

Ardından Mehmet Öcalan ve beraberindekiler, kendilerini bekleyen özel otomobille Gemlik’ten ayrıldılar.

Mehmet Öcalan, 17 Kasım 2012’de de adaya giderek ağabeyi Abdullah Öcalan ile yüz yüze görüşmüştü. Öcalan, aynı gün yaptığı yazılı açıklamada, yüz yüze görüştüğü İmralı Cezaevi’ndeki ağabeyi Abdullah Öcalan’ın, cezaevlerindeki açlık grevi eylemlerine bir an önce son verilmesi çağrısında bulunduğunu belirtmişti.

NOT: Reyting ölçümü yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan izleyiciler A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

764 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle