Binance TR Referans Kodu Nedir?

Binance TR Referans Kodu Nedir?

Binance TR Referans Kodu Nedir?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en çok kullanılan kripto para borsası olma özelliği taşıyan Binance, kullanıcıları için tanıttığı Binance referans kodu programı ile ön planda. Yatırımcılara kripto para ticaretinin farklı aşamalarında kolaylık sağlayan Binance referans kimliği uygulaması, ilk olarak Binance tarafından başlatılmış olsa da sahip olduğu avantajlar nedeniyle kısa süre içinde diğer borsalar tarafından da uygulanmaya başlandı. Gelin bir yandan borsaya katılım oranını artırırken, diğer yandan kullanıcıların komisyon ödemelerinden tasarruf etmesini sağlayan Binance referans kodu ne işe yarar birlikte bakalım!

Açıklama yazısına başlamadan önce ufak bir öneride bulunmamızda fayda var: Eğer kripto para dünyasına katılmak istiyorsanız, dünya çapında güvenilirlik kazanan Binance borsası sizin için iyi bir başlangıç olabilir. Bu sırada size özel sunulan avantajlardan faydalanmak içinse borsaya üye olmadan önce referans kısmına girmeniz gereken Binance TR referans kodu AB463K96 olmalıdır. Şimdi gelin Binance referans kodu nedir ve ne gibi avantajlar sağlar detaylandırmaya başlayalım!

Binance ve Binance TR Farkı

Binance ve Binance TR’nin ne olduğu kullanıcıların kafasını karıştıran sorular arasında. Her iki borsanın kendi içinde farklı bir referans kodu programına sahip olması ise, referans kodu nedir konusunun daha detaylı açıklanmasını gerektiriyor. Temel olarak Binance; 2017 yılında, Changpeng Zhao tarafından Çin merkezli olmak üzere kurulan bir kripto para borsası. Daha sonra Çin’deki düzenlemeler sonrası merkezi taşınan borsanın Türkiye kolu olarak faaliyet gösteren birimi ise, 2020 sonbaharında TL destekli bir platform olarak açılan Binance TR borsası. En iyi borsa uygulaması sayılabilecek Binance borsası kuruluşundan sadece 1 yıl sonra, yani 2018 yılında işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası haline geldi ve kullanıcılara aşıladığı güven sonrası çalışmalarını hızlandırdı. Bu çalışmalardan biri olarak öne çıkan referans kodu sistemi ise hem global borsada, hem de TR kolunda geçerli oldu.

İki borsanın aslında birbirinden tek farkı global borsada daha fazla kripto para birimi ve yatırım aracının bulunması. Bir diğer fark ise Binance TR borsasında TL dönüşümünün ve bankalar aracılığıyla kripto para yatırımı yapmanın mümkün olması. Özetle; Binance TR borsasında hesap oluşturarak kendi para biriminizle kripto para ticareti yapmaya başlamanız son derece kolay.

Binance TR Referans Kodu Nedir?

Binance ve Binance TR arasındaki ilişkiyi açıkladığımıza göre gelin şimdi de referral id ne demek daha yakından inceleyelim…

Binance’in Türkiye’ye özel sunduğu Binance TR borsasında da, tıpkı global borsadaki gibi bir referans sistemi bulunur ve bu sistem Binance TR referans kimliği şeklinde adlandırılır. İşlev bakımından klasik borsadakine benzer çalışan Binance TR referans kodu, kullanıcıların borsa içi özel komisyon indirimleri almasına imkan tanır ve işlem masrafının büyük ölçüde düşürülmesine destek olur. Nitekim, bütün borsalar kullanıcılara sundukları hizmet için belirli bir komisyon ücreti talep eder. Binance borsasına üye olurken kullanılan Binance referans kodu ekleme seçeneği ise, bu ücretlerin ciddi oranda düşürülmesini sağlar. Ancak sadece ilk üyelik sırasında kullanılabilen bu kodu daha sonra mevcut hesabınıza eklemeniz mümkün olmadığından, üyelik adımlarını tamamlarken girmeniz gereken Binance TR referans kodu AB463K96’dir.

Binance TR Referans Kodu Nasıl Alınır?

Binance referans kimliğinin ne olduğuna açıklık getirdiğimize göre, akıllardaki bir diğer soru olan Binance referans kodu nasıl alınır konusuna geçebiliriz…

Referans kodu her borsa kullanıcısının kendine ait bir numaradır ve bu anlamda kimlik numarasına benzetilebilir. Dolayısıyla hem global borsada, hem de TR borsasında kullanıcılar eşsiz ve benzersiz referans numaralarına sahip olur ve bu numara üyelik işlemlerinden sonra otomatik olarak o kişinin hesabına tanımlanır. Yani; aslında Binance borsasında kendinize ait bir referans kodu almak için ekstra bir şey yapmanız gerekmez ancak ekstra komisyon indirimi edinmek istiyorsanız, sadece ilk üyelik sırasında başka bir kullanıcının referans kimlik bilgilerine sahip olmanız gerekir. Eski bir kullanıcı tarafından paylaşılan bu kimlik numarası ile üyelik açtığınızda, hesabınıza referans sahibinin tanımladığı kadar ek komisyon indirimi tanımlanır ve sonraki dönemde yapacağınız bütün borsa içi alım-satım işlemlerinde geçerli olur.

Binance TR Referans Kodu Oluşturma

Binance borsasına başkasının referans kodunu kullanarak üye olduktan sonra, kendiniz de başkalarıyla referans kimliğinizi paylaşmak isteyebilirsiniz. Bunun içinse aşağıdaki Binance referans kimliği oluşturma adımlarını takip etmeniz yeterlidir:

  • Binance borsasına giriş yaparak “referanslar” bölümüne gidin.
  • Bu sayfada mevcut referans kodunuz belirtilir ancak yeni bir kod eklemek isterseniz “yeni kod oluştur” seçeneğine dokunun.
  • Oluşturduğunuz kodu sosyal ağınızla paylaşarak ayrıcalıkların tadını çıkarmaya başlayın.

Binance TR Referans Kodu Avantajları

Binance referans kodu iki taraflı çalışan bir sisteme sahiptir ve hem kod sahibi hem de kullanıcısı farklı avantajlar elde eder. Binance referans kimliği nedir denildiğinde akla gelen avantajlar ise şunlardır:

  • Kod kullanıcısı alım-satım işlemlerinde ek komisyon indirimi elde eder.
  • Kod sahibi kullanıcılardan gelen komisyon ödemelerinden bir miktar pay alır.
  • Kod kullanıcısı ticarette daha az para öderken, kod sahibi ekstra birikim yapma avantajı elde eder. Bu birikimler daha sonra ticarette kullanılabilir.

Bu aşamada size özel indirimler, kampanyalar ve çeşitli tasarruf fırsatları elde etmek isterseniz kullanmanız gereken Binance TR referans kodu AB463K96 şeklinde.

Kanak: https://www.eniyioneri.net/binance-tr-referans-kodu/

Yayınlama: 20.12.2022
576
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.