Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 21°C
Gök Gürültülü
geyve nöbetçi eczanelerBilge Başkan Sakarya’dan İktidara Seslendi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin her zamankinden çok bugün Milli Görüşe ihtiyacı olduğunu belirterek, AK Parti Hükümeti’ne yüklendi. Karamollaoğlu, “Siz olağanüstü hali olağan hale getirdiniz. 3 ay, 5 ay, 9 ayı anlarız ama siz bunu sürekli hale getirirseniz, bu despotluğa girer” dedi.

3 yıllık çalışma

Saadet Partisi’nin 6. Olağan İl Kongresi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun katılımı ile Adapazarı Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti. Salonu hınca hınç dolduran Saadet Partililer, genel başkanlarını meşaleler ile karşıladı. Divan Başkanlığını Abidin Birinci’nin yaptığı kongre, il teşkilatının 3 yıllık faaliyet ve hesap raporlarının okunup, ibra edilmesi ile başladı.

Geniş katılım

Çok sayıda partili ve delegenin hazır bulunduğu kongreye; Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, DP İl Başkanı İsmail Ergül, İYİ Parti İl Başkanı Hüsamettin Atasever, Türkiye Muhtarlar Derneği Sakarya Şube Başkanı Erdal Erdem’in yanında çok sayıda mahalle muhtarı, Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu yöneticileri de misafir olarak katıldı.

Günü kurtarma

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Eyüp Yıldırım, Sakarya’nın 14 yıldır AK Parti iktidarı ile günü kurtarma politikası ile yönetildiğini belirterek, Sakarya’nın hak ettiği hizmetleri alamadığını söyledi. Saadet Partisi’nin siyasetten bir şey elde etmek için değil, Siyasete bir şeyler katmak için var olduğunu ileri süren İl Başkanı Yıldırım, “Önümüzde yoğun bir seçim takvimi olacak. 2019 seçimleri Türkiye’nin kaderinin değiştiği seçimler olacak. İnşallah ülke genelinde olduğu gibi yeni oluşturduğumuz yönetimimiz ile yapacağımız çalışmanın meyvelerini bu seçimlerde alacak, Sakarya’yı ayağa kaldıracağız” dedi.

İl Başkanı Yıldırım, aralarında olamayan halen bilinci kapalı hasta yatan eski Bakan Cevat Ayhan’a da acil şifalar diledi.

Tüm mikroplar harekete geçti

Saadet Partisi Genel İdari Kurulu Üyesi İsmet Aksoy ise eski bir deyiş ile iktidara göndermede bulundu. Aksay, “Lokman hekim derki; Vücut hasta olduğunda vücutta biriken tüm mikroplar harekete geçer. Bugün Türkiye’nin durumu tam da böyle. Türkiye’ye kast eden herkes ayağa kalkmış, üzerimize çullanmaya hazır bekliyor. Bu iktidar ile Türkiye zayıf düştü. Tüm problemler, adeta kanser gibi nüksetti. Bu ülkenin problemlerini çözecek tek adres, milli görüştür. Bu ülkenin dış politikası kabadayılıkla yönetilemez” şeklinde konuştu.

‘Milli Görüş ruhumuz’

Salonu dolduran partililerin alkışları arasında, büyük bir coşku ile kürsüye çıkan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, Milli Görüş bizim ruhumuzdur sözleriyle konuşmasına başladı. Saadet Partisi’nin bu ülkenin barış ve huzur içinde olması için çalıştığının altını çizen Genel Başkan Karamollaoğlu, “Bugün kutuplaşma yaratılarak, insanlar birbirlerini hasım görmeye zorlanıyor. Farklı fikirler olmazsa, yanlış fikirlerle yönetilmeye devam eden bu ülke, karanlığa gömülmeye mahkum olur. Biz buna izin vermeyeceğiz” dedi.

‘İslamcı değil Müslümanız’

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bütün insanlığın hayrı için çalıştıklarını ileri sürerek, “Biz İslamcı değil, Müslümanız. Arada çok fark var. Bütün insanlığın hayrı için çalışıyoruz. Bugün tüm insanlık uçuruma doğru gidiyor. Erbakan Hocamız sık sık gizli bir Dünya gücünden bahsederdi. ‘Kara para, borsa, sanayi, bir kısım medya bunların elinde’ derdi. Bunlar insanlık alemini yok etmeye doğru gidiyor. Bugün çocuklar cinsiyet ayrımı yapılmaksızın yetiştirilmeye çalışılıyor. Yediğimiz gıdaların genetiği ile oynanıyor. Bunların hepsi planlı yapılmış projeler” iddiasında bulundu.

19. Haçlı Seferi

Afrin harekâtının, sınırlarımızda meydana gelen diğer askeri savunmaların ihtiyaç olduğunu da kaydeden Karamollaoğlu, “Biz bu bölgedeki oyunun herkesin farkında olmasını istiyoruz. Daha düne kadar Amerika’nın Ortadoğu’da işi yoktu. Amerika, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla Dünyanın tek süper gücü ilan etti kendini ve 1991 yılında Irak’a girerek, 19. Haçlı Seferini başlattıklarını ilan ettiler. Burada amaç, Ortadoğu’yu parçalayıp, yeniden şekillendirmek ve buraya İsrail’i yerleştirmek” dedi.

Kucaklama zamanı

Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığının da altını çizen Karamollaoğlu, “Bugün birbirimize sımsıkı sarılmak zorundayız. İktidarı muhalefeti ile önce kendi içimizde kucaklaşmak zorundayız. Birbirimize taş atarak hiçbir şeyi çözemeyiz” ifadelerine yer verdi.

‘Bu yönetim şekline despotluk denir’

Karamollaoğlu, bir türlü bitmek bilmeyen olağanüstü halin, resmen olağanlaştırıldığını ileri sürdü. “Siz olağan üstü hali olağan hale getiriyorsunuz” diyen Karamollaoğlu, “3 ayı anlarız, 5 ayı anlarız, 9 ayı da anlarız. Ama siz bunu sürekli hale getirirseniz. Bu ülkede demokrasi kalmaz. Her şey bir kişinin iki dudağı arasında olmaz. O zaman bu yönetim şekline despotluk denir. Bu ülkede olağanüstü hal kaldırılmalı ve mutlak adalet tesis edilmeli. Adalet olmadan devlet olmaz. Adalet Mülkün temelidir” dedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile seçime giren Eyüp Yıldırım güven tazeledi.

Saadet Partisi’nin İl Başkanlığı şu isimlerden oluştu;

Yönetim Kurulu Üyeleri: Ahmet Manav, Ali Ahmet Çelik, Ali Bektaş, Ali Gürler, Bahattin Tandoğan, Birol Kaçar, Cahit Baykal, Yasin Çelik, Hasan Zengin, Kerim Aslan, Metin Özdin, Muhammed Ekşioğlu, Nurettin Hakan Özgül, Osman Tandoğan, Osman Ünlü, Ömer Ayhan, Ramazan Özer, Sadık Afşar, Sedat Tahran, Selman İskender, Suat Var, Süleyman Pulat, Tuncay Er, Uğur Girgin.

İl Disiplin Kurulu Üyeleri: Burhan Turan, Cihan Cebeci, Dursun Ali Bil, Gürsal Baltacı, Hasan Öztürk, İbrahim Birol Ergün, Mehmet Öztürk, Osman Hasmavili, Ramazan Girgin, Ramis Yılmaz.

Büyük Kongre Delegeleri: Ali Yıldırım, Abidin Birinci, Ahmet Manav, Bahattin Tandoğan, Casim Çelik, Fahrettin Bay, Hasan Zengin, Metin Özdin. Tuncay Er, Ali Ahmet Çelik, Ayşegül Vonal Şahin, Fikret Özer, Oğuzhan Coşkun, Osman Tandoğan, Osman Ünlü, Namazan Özel, Sedat Tarhan, Selman Demirtaş.(haberlisin)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.