Bıçakçılarda Bayram Yoğunluğu

Bıçakçılarda Bayram Yoğunluğu

Bıçakçılarda Bayram Yoğunluğu

geyvede-bicakcilarin-bayram-yogunlugu-sevki-arik- (1)Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Sakarya’nın Geyve ilçesinde, bıçakçılar yoğun mesai yapıyor.

İlçede 3. kuşak bıçakçılık yapan Şevki Arık, Kurban Bayramı öncesi özellikle bıçak bileme yönünden işlerinde büyük artış olduğunu söyledi. Bıçaklarımız ve satırlarımızla vatandaşın hizmetindeyiz. İşlerimiz şu anda artmış vaziyette. Kurbana doğru yaklaştıkça vatandaşlar daha çok gelmeye başlar, bıçaklarını biletirler, yeni bıçak alırlar.” dedi.

Dedemizden, babamızdan 3 kuşaktır bıçakçılık işiyle uğraştığını belirten Arık, “Dinimizde önemli yere sahip Kurban Bayramı’nda kesilecek hayvanlara eziyet etmemek için vatandaşlarımız, bayramdan önce mutlaka bıçaklarını biletirler. Dışarıdan gelen ucuz bıçaklar nedeniyle çıraklığımızdaki iş yoğunluğu artık yok. Ama yine de normal günlere nazaran bayram öncesi işlerimizde artış oluyor” dedi.

Bu yoğunluğun özellikle bayram yaklaştığı günlerde zirve yaptığını vurgulayan Arık, artan siparişleri yetiştirmek için gece ve arife günüde çalışacaklarını kaydetti.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

geyve-bicak-bileyicilerinin-bayram-yogunlugu-

Yayınlama: 22.09.2015
Düzenleme: 27.09.2015 22:09
746
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.