Besen Ticaret’ten Hayvancılıkta ezberleri bozacak uygulama

Besen Ticaret’ten Hayvancılıkta ezberleri bozacak uygulama

Alltech firması & Besen Ticaret işbirliği üreticilere kendi yemini yapma imkanı sunuyor..

Alltech firması ve Besen Ticaret olarak Sakarya bölgemizde Besicilerimizin ortak sorunlarına yönelik yapmış olduğumuz araştırma neticesinde aşağıdaki problemleri tespit ettik.

Bu problemler ;

* Besi yem fiyatlarının çok artması  

* Ayak problemi sorunu çok sık yaşanması  

* Geviş getirememe ve sindirim sistemi problemleri çok sık yaşanması  

* Danaların istenilen canlı ağırlık kazancının sağlanamaması     

     Yukarıda belirtmiş olduğumuz sorunları çözmek  ve üreticinin deposundaki tahıl kaynaklarınıda değerlendirecek şekilde  (üreticinin karlı bir hayvancılık yapması adına) Alltech Besi Protein Konsantre PMR yemimizi ürettik. Yukarıda yazmış olduğumuz sorunlarla mücadele etmeye çalışan Sakarya’nın Geyve ilçesi Menekşe mahalle muhtarımız Cem Özkan Bey, Alaaddin Özkan Bey ve İbrahim Savaş Bey i  bölge bayimiz olan Besen Ticaret in sahiplerinden Yusuf Bey ile ziyaret ettik. Ziyaretimiz neticesinde üreticilerimizin  kurbanlık beslediğini ve yukarıda belirtmiş olduğumuz problemleri çözemediklerini  belirttiler. Biz de bu problemleri , deposunda ki  mevcut kaba yem ve tahıl kaynakları ile  Besi Protein konsantre PMR ürünümüzle (ortalama 2kg /dana/gün kullanarak ) çözebileceğimizi söyledik. Bunun üzerine beslenme programımızı başlattık.

    Yaklaşık 5 aylık beslenme dönemi neticesinde  yukarıda tespit etmiş olduğumuz sorunların hiç birini yaşatmadan programımızı tamamladık. Ayrıca yapmış olduğumuz çalışmalarla  ette  mermerleşmeyi de  (yağın etin içerisinde homojen dağılması )  en iyi şeklinde sağladık.

Yapmış olduğumuz bu çalışmalarla , Alltech her zaman teknik ekibi ve teknolojisi ile  üreticimizin yanında üreticimizin ÇÖZÜM ORTAĞI olmaya devam edecektir.

Bölgeye ve hayvancılığa olan katkılarından dolayı Besen Ticaret ailesine çok teşekkür ederiz..

Yayınlama: 07.08.2021
Düzenleme: 08.08.2021 00:07
4.795
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.