Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Eylül 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Başkan Kaya’dan Geçmiş Olsun

BAŞKAN KAYA, GEÇMİŞ OLSUN…

Sakarya’nın Geyve ilçesinde başlayan ve yaklaşık 50 hektarlık alanda etkili olan orman yangını kontrol altına alındı.Soğutma çalışmaları ise devam ediyor.

Geyve Çine köyündeki yangını Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun ile Çinetaşı kulesinden an ve an takip eden Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Çok şükür yangın tamamen kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor. Bununla geçmiş olsun. Allah daha büyük afetlerden korusun. Başta Orman Bölge Müdürlüğümüz olmak üzere yangında canla başla mücadele eden tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Geyve İlçesi Alıplar ile Çine Mahallesi’ndeki çamlık alanda dün saat 14.00 sıralarında orman yangını çıkmış ve yangın, rüzgarın da etkisiyle geniş alana yayılmıştı.Öğle saatlerinde çıkan yangın, başta Geyve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri olmak üzere, Geyve Belediyesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, çevre il ve ilçelerden gelen 40 arazöz ile Orman Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait 2 helikopter ve Ekiplerin yoğun çabası sonucu güçlükle kontrol altına alınabildi. Yaklaşık 50 hektarlık kızılçam ormanının zarar gördüğü yangını soğutma çalışmaları sürüyor.

Geyve İlçesi Çine Mahallesi’nde bir vatandaşın tarlasında yaktığı anız nedeniyle çıktığı tahmin edilen yangının kesin çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlatıldı.

Orman yangınını Çine taşı kulesinden takip eden Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; “Sakarya Orman Bölge Müdürümüz Okan Kurşun bey ile yangını takip ettik.Çok şükür yangın tamamen kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor. Bununla geçmiş olsun. Allah daha büyük afetlerden korusun. Başta Orman Bölge Müdürlüğümüz olmak üzere yangında canla başla mücadele eden tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.
Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2925 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle