Başkan Kaya’dan 18 Mart mesajı: ” Çanakkale İnancın Zaferidir “

Başkan Kaya’dan 18 Mart mesajı: ” Çanakkale İnancın Zaferidir “

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde mesaj yayınladı. Başkan Kaya “Çanakkale inancın zaferidir” dedi.

VATAN SEVGİSİ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Çanakkale Zaferi’ni birinci dünya savaşı, içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanı olduğunu söyledi. Başkan Kaya “Milletimiz zamanının en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile varoluş mücadelesinin adıdır Çanakkale. Türk Milleti’ne kimsenin zincir vuramayacağının, pranga vuramayacağının kanıtıdır Çanakkale” dedi

BAŞARAMAYACAKLAR

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde Şanlı Ordumuz hem yurt içinde, hem yurt dışında yaptığı başarılı operasyonlarla destanlar yazmaya devam ediyor. Tarih boyunca bir karış vatan toprağı için canını vermekten çekinmeyen bir ırkın evlatları olduğumuzu bilmeyenler, kalleşçe, haince saldıranlar, Ülkemizi bölmeye, huzurumuzu kaçırmaya çalışanlar hiçbir zaman başarılı olamamış bundan sonrada olamayacaktır.

MİNNETLE ANIYORUZ

“ Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir. Bugün bizlere, Çanakkale’de, kahramanca savaşan, vatanımızı kanıyla, canıyla müdafaa eden şehitlerimizi ebediyen şükranla hatırlamak, şehitlerimizin aziz emaneti olan ülkemizi korumak, maddi ve manevi bütün değerlerimizi daha yükseğe taşımak için çalışmak ve üretmeye devam etmek yakışmaktadır. Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü kutluyor, bu vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımız için canlarını ortaya koyan şehitlerimizi, gazilerimizi, Çanakkale kahramanlarını minnetle, Rahmetle anıyorum.” dedi.

Yayınlama: 18.03.2022
Düzenleme: 18.03.2022 08:53
769
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.