Aziz Öğütlü Karaçam’daki Vaka Sayısını Açıkladı..

Aziz Öğütlü Karaçam’daki Vaka Sayısını Açıkladı..

Karaçam’da durum kontrol altında.. Aziz Öğütlü’den “karantina” açıklaması! İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, pozitif vakalarla gündeme gelen Geyve Karaçam’da durumun kontrol altında olduğunu söyledi. Öğütlü ayrıca Sakarya genelinde evde korona testlerinin başladığını ifade etti.

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, son günlerde gündeme gelen karantinalarla ilgili konuştu. Öğütlü, bir düğün cemiyetinde yaşanan bulaşı sonrası vaka tablosunu alt üst eden Geyve Karaçam Mahallesi’nde 10 kişinin pozitif olduğunu belirtti. Öğütlü, ayrıca şehir genelinde pozitif vakaların temaslı olduğu kişilere evde test yapılmaya başlandığını açıkladı. Öğütlü’nün açıklamaları şöyle:

EVDE TESTLER BAŞLADI 
“Sakarya’da temaslılara evde testler başladı. Araç sayımızı artırmaya çalışıyoruz. Evlerde test yapıp eğer pozitif çıkarsa hiçbir yere gitmeden tedavisini de evde başlayarak dışarısı ile temasını minimuma getirmeyi amaçlıyoruz. Biz izolasyona çok önem veriyoruz. İlçe Sağlık Müdürlüğünden ekipler kolluk kuvvetleri yardımıyla her gün evlere giderek izolasyona uyulup uyulmadığını yerinde görüyorlar.

“SAKARYA’DA KARANTİNA YOK”
Sakarya’da şu an karantinada bulunan bir ev ya da mahalle yok. Karasu Adatepe Mahallesi’nde vardı Arife Gününde karantina kaldırıldı. Karaçam’da ise karantina yok, sadece temaslılar evde izole ediliyor. Onun dışında bir jandarma ile karantina tedbiri yok. 10’a yakın pozitif hasta vardı onun dışında bir daha pozitif çıkan olmadı.” (sakaryayenihaber.com)

Yayınlama: 06.08.2020
4.885
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.