Akseki ve Soğuksu’da Devlet Millet Buluşması

Akseki ve Soğuksu’da Devlet Millet Buluşması

Akseki ve Soğuksu’da Devlet Millet Buluşması

Geyve’de devlet-millet buluşması Ahıbaba/Akseki ve Ilıca Soğuksu Mahallesiyle devam etti. Kaymakam, belediye başkanı ve ilçe müdürleri vatandaşın ayağına giderek sorunları dinledi.

Uzun süredir devam ettirilen devlet-millet buluşması Ahıbaba/Akseki ve Ilıca Soğuksu Mahallesi’nde devam etti. Hükümetin yerinde yönetim politikası ile başlayan ve Geyve’de istikrarlı bir şekilde devam ettirilen devlet-millet buluşması vatandaşın takdirini topluyor.

Devlet Millet buluşmasının Sarıgazi toplantısına, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Jandarma Komutanı J . Üsteğmen R.Gökhan Civek, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamdi Yel, Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Aydın Bal, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Atilla Vardar, Halk Eğitim Merkezi Müdür V. Gürol Can, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Araştırma Görevlisi İlker Çakıroğlu, Ilıca Mahalle Muhtarı Süleyman Pınar, Ahıbaba Mahalle Muhtarı Fikri Işık ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşların kendilerinin hizmetinde bulunmak isteyen yetkili makamlara birebir sorunlarını aktardığı devlet millet buluşmalarında İlçeyi yönetenler yapılan çalışmaları, yapılacak işleri anlatıp vatandaşların taleplerini dinliyor. Mahallelerde gerçekleşen buluşmalar sadece belediyecilik hizmetleri ile sınırlı kalmıyor. İlçe müdürleri de kendi alanlarıyla alakalı vatandaştan gelen talep ve önerileri not alıp sorunlara çözüm bulmak için çalışmalar yapıyor.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Devlet-Millet buluşmalarının diğer mahallelerde gerçekleştirileceğini ve vatandaşı bürokrasi ile yormadan yerinde çözüm üreten ziyaretlerin yararlı olduğunu söyledi.

Ahıbaba/Akseki ve Ilıca Soğuksu mahallesinin sorunları ve vatandaşların taleplerinin değerlendirildiği toplantıda Kaymakam İlyas Memiş, halk toplantılarının amacının vatandaşlarımızın sorunları ve taleplerinin yerinde incelenmesi, bizzat mahalle sakinleriyle görüşülerek tespit edilmesi için yapıldığını, vatandaşlarımızın talep ve sorunların kurumlarımıza iletilerek çözülmesi için takibinin yapılacağını ifade etti.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

Yayınlama: 30.07.2017
Düzenleme: 04.08.2017 11:58
1.474
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.