Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Temmuz 2013 | Alt Haberler, Geyve, Sakarya, Siyaset

Başkan Kaya Çok Rahat.

ak parti sakarya belediye başkan adayları

murat-kaya

AK Parti Genel Merkezi, Ramazan Bayramı’ndan sonra belediye başkan adaylarını açıklamaya başlayacak.

BAŞKAN KAYA KESİN GİBİ

Sakarya ilinde ilçe belediye başkan adaylıkları konusunda belkide en rahat Geyve Belediye başkanı Murat Kaya gözüküyor.Göreve geldiği günden beri ilçede yapılan yatırımlar, ve çizdiği şeffaf yönetim anlayışı ile yeni döneme hazırlanan Başkan kaya, esnaf ve halklada iç içe yaşayarak adeta Geyve’de gönüllerde taht kurmuş durumda.

ZEKİ TOÇOĞLU ile DEVAM

   AK Parti önümüzdeki yıl Mart Ayı’nda yapılacak olan yerel seçimler için belediye başkan adaylarını Ramazan Bayramı’nın bitiminden hemen sonra duyuracak. Sakarya Büyükşehir Belediyesi için mevcut başkan Zeki Toçoğlu isminin açıklanması bekleniyor. Sakarya’da büyükşehir konusunda sürpriz yaşanma ihtimali ise neredeyse bulunmuyor.

4 FARKLI ANKET VE ARAŞTIRMA

   AK Parti Genel merkezi seçmenin belediyelerden en önemli beklentileri ve başkan olarak görmek istedikleri isimler ile ilgili 4 farklı anket ve geniş çaplı araştırma ile tüm seçim bölgesini karış karış tararken, toplumun sevdiği isimlerin de fikirlerini alacağı öğrenildi.

VEKİLLER DE GÖRÜŞ VERECEK

   AK Parti Genel Merkezi gelenek haline getirilen temayül yoklamalarının haricinde ilin milletvekillerinin de olası belediye başkan adayları hakkında fikrini alacak. AK Parti’nin Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından hazırlanan rapor ve çalışmaların tümü daha sonra Başbakan Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak olan AK Parti’nin üst karar organı MKYK ve MYK’da değerlendirilip son karar verilmiş olacak.

SAKARYA, KONYA, KAYSERİ

    AK Parti Genel Merkezi her ne kadar büyükşehir belediye başkanlarına yönelik herhangi bir isim anketi veya çalışması yapmamış olsa da Sakarya, Konya ve Kayseri gibi bazı büyükşehirlerde mevcut başkanlarla seçimlere gireceği yoğun olarak konuşuluyor.

ZEKİ TOÇOĞLU RAHAT

   Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun diğer büyükşehir belediye başkanlarına göre yeniden aday gösterilmesi neredeyse kesine yakın olarak değerlendiriliyor. Bu yüzden Toçoğlu’nun herhangi bir endişe taşımadığı ve adayların açıklanması öncesinde çok rahat olduğu gözleniyor.

BÜYÜKŞEHİR DÜZENLEMESİ

   AK Parti, adaylarını Ramazan Bayramı’nın sonunda Ağustos ayı içinde açıklayacak. Başkan adaylarının oldukça erken açıklanmasının sebebi olarak ise geçtiğimiz aylarda yasalaşan büyükşehir düzenlemeleri gösteriliyor.

ETKİN SEÇİM KAMPANYASI

AK Parti genel merkezi tarafından yapılan yoğun değerlendirmelerde yeni büyükşehir düzenlemesi ile belediye sınırlarının il sınırlarına genişlediği ve seçim kampanyalarının çok daha etkin olabilmesi için de belediye başkan adaylarının erken açıklanmasının şart olduğu konuşuluyor. Öte yandan milletvekillerinin ve AK Parti teşkilatlarının da belediye başkan adaylarının erken açıklanması için görüş bildirdiği de öğrenildi.

1728 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle